İstanbul BB'ye Makarna enerjisi

Filiz Makarna ve Kulüpler Birliği Vakfı organizasyonu ile başlatılan proje kapsamında yönetim kurulu üyelerimiz, teknik kadro, futbolcular, sağlık ve beslenme ekibiyle bir araya gelerek futbolcular için özel olarak üretilen makarnayı tattı.

 

 

Proje doğrultusunda Langa Tesisleri'nde  düzenlenen organizasyonda özel olarak üretilen makarnalar tadıldı. Geliştirilen proje çerçevesinde futbolcuların dengeli ve sağlıklı beslenmesine katkı sağlayan özel makarnalar, futbolculara ihtiyacı olan enerjinin yanı sıra, zenginleştirilmiş özel ürünüyle ihtiyaç duyulan vitamin ve mineral takviyesini sağlayacak.

Kulüpler birliği ile birlikte hayata geçirilen proje dahilinde kulübümüzün Langa Tesislerine ziyarete gelen Filiz Makarna yetkilileri, hem sporculara ve teknik heyetle hem de sağlık ve beslenme ekibiyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Kulübümüz diyetisyen ve aşçılarına sporcu ve beslenmesi ve makarnanın önemi konulu bilgilerin aktarımının ardından tüm futbolcuların ve teknik kadronun katıldığı bir makarna partisi düzenlendi.

Kulübümüzü ziyaretinde görüşlerini aktaran Barilla Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Güneş Karababa, makarnanın özellikle sporcu beslenmesinde önemli bir yeri olduğunun altını çizdi. Karababa şunları kaydetti: 'Ne yazık ki ülkemizde makarnanın şişmanlattığı yönünde yanlış bir kanı var. Makarna, özellikle aktif yaşayanlar için çok daha önemli bir gıda. Makarna, bugün dünyada sporcu beslenmesi denince akla ilk gelen gıdalardan biri. Biz, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sporcular ve spor yapan insanların iyi beslenmesi için çalışıyoruz. Bu amaçla, Türkiye'de en üst düzey kulüplerin bir araya geldikleri çatı örgütü olan Kulüpler Birliği ile ortak bir projeye imza attık.

Ayrıca, çok yakında üretimini tamamlayacağımız, sporculara özel bir makarna ile oyuncularımızın sağlık ve performanslarına önemli bir katkı yapacağız. Diğer yandan kulüplerdeki yetkililere sporcu beslenmesi ve makarnanın rolü ile ilgili güncel bilgi ve gelişmeleri de aktaracağız. Bu çalışmanın üçüncü ayağını ligin en önemli kulüplerinden Bursaspor ile gerçekleştiriyoruz. Projeyi Süper Lig'de yer alan diğer kulüplerle de sürdüreceğiz.'

Yemeğin ardında düzenlenen törende futbolcularımız ve yönetim kurulumuz basına fotoğraf verirken, kulüp başkanımız Çağatay Kalkancı ve teknik direktörümüz Bülent Korkmaz'a plaket takdim edildi. 

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz