İstanbul BB-Vestel: 79-50.

Ankara'da devam eden Federasyon Kupası Final Grubu'nda Vestel ile karşı karşıya gelen Basketbol takımımız, rakibini 79-50 mağlup etti. Takımımız yarın Pertevniyal ile oynayacağı maçı kazandığı taktirde adını finale yazdıracak.

 Ankara Spor Salonu'nda oynanan iki maçın ardındanİstanbul Büyükşehir BelediyesporumuzveAkhisar Belediyesigalip gelen takımlar oldular. Bu sonuçla Manisa temsilcisi kupanın bir uçundan tutarken, diğer finalist yarın (03 Ekim) oynanacak İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun, Pertevniyal ile oynayacağı maçın ardından belli olacak. 
Günün ilk maçında Vestel karşı karşıya gelen Basketbol takımımız, ilk periyodu 20-14 önde tamamladı. Takımımız ikinci periyotta Cihan Amasyalı'yı durdurmakta zorlansa da Eric Buckner ile pota altından etkili odu ve soyunma odasına 36-34 önde gitti. Üçüncü periyotta Recep Doğrusöz-Hadi Özdemir ikilisi ile hücumda rakibine karşı büyük üstünlük kuran İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, farkı 20 sayıya kadar çıkardı ve son periyoda 61-41 önde girdiği maçtan 79-50 galip ayrıldı. Eric Buckner 15 sayı-13 ribaundile double-double yaparken, Recep Doğrusöz 19 sayı üreterek galibiyette önemli pay sahibi oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz