İstanbul BB-Tenis Eskrim Dağcılık: 64-51

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin 25. haftasında Tenis Eskrim Dağcılık Spor'u konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz maçı yaptığı etkili savunmayla 64 - 51 kazandı.

 Cebeci Spor Kompleksinde oynanan maçta  İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz maça Sezgin, Recep, Ufuk, Marko ve Soner beşiyle başladı. Müsabaka başında her iki takımda karşılıklı basketler buldu. Bu periyotta takımımız rakip takıma verdiği hücum ribauntlarıyla 2. atış imkanı sağlayarak kolay basketler yedi. Ancak hücumda Sezgin ve Recep'in dış atışlardan bulduğu sayılar periyodu 17 -14 önde kapamamızı sağladı.

Basketbol takımımız her ne kadar etkili savunma yaptıysa da rakibine verdiği hücum ribauntları bu periyotta başını ağrıttı ve TED buralardan bulduğu sayılarla oyun içerisinde kaldı. Hücum da istediği gibi organize olmayı başaran takımımız devreyi 35 - 28 önde kapattı.

3. periyotta da oyunun hakimi tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz oldu. Turuncu-lacivertli ekibimiz savunma sertliğinden ödün vermedi. Marko'nun ribauntlardaki katkısı takımımızın oradaki dengeyi kurmasını sağladı. Erken faul problemine giren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz faul atışlarından rakibine kolay basket şansı verse de hücumda oynadığı ikili oyunlarla sayı bulmayı başardı ve bu periyodu 52 - 40 önde kapattı.  
Son periyotta da savunma sertliğini sürdürerek rakibin kendisine yaklaşmasına izin vermeyen Basketbol takımımız karşılaşmayı 64 - 51 kazandı. 7 oyuncunun skora katkı yaptığı bu karşılaşmada Marko Kolaric 14 sayı - 19 ribauntla double double yaparken Recep Doğrusöz 19 sayı - 3 asist, Sezgin Eriş 9 sayı - 5 asist  ile öne çıkan isimler oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz