İstanbul BB-Ormanspor: 82-72

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin 27. haftasında sahasında Ormanspor'u konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz rakibini ikinci yarıda yaptığı etkili savunmayla 82-72 mağlup etti ve 40 puana ulaşarak 9. sıraya yükseldi.

 Cebeci Spor Kompleksinde oynanan maçta  İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz maça Sezgin, Recep, Umutcan, Marko ve Soner beşiyle başladı. Müsabaka başında her iki takım da karşılıklı basketler buldu ve ilk 5 dakikalık bölüm 7-10 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi. Turuncu-lacivertli takımımız periyodun geri kalan bölümlerinde Sezgin'in ikili oyunlarından sayılar buldu ve periyot 18-18 eşitlikle sonlandı.

2. periyot da etkili başlayan taraf konuk ekip Ormanspor oldu. Bu periyodun başında savunma disiplininden tamamen kopmamıza hücumdaki top kayıpları da eklenince 9 sayı geriye düştük.(18-27). Umutcan'ın bulduğu 3 sayılık basketle hücumda toparlanan takımımız Cihan'ı da içerde etkili kullanarak sayılar bulmaya başladı. Ancak savunma sertliğini istediği seviyeye çekemeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz devreye 34 - 38 geride girdi.
3. periyoda Umutcan'ın turnikesiyle tempolu başlayan taraf ekibimiz oldu. Hücumda Soner'le hem içerden hem dışardan sayılar bulan Basketbol takımımız savunma sertliğini de ortaya koyunca ilk 5 dakikalık bölümü 50-43 önde tamamladı. periyodun geri kalan bölümünde turuncu-lacivertli ekibimiz faul çizgisinden bulduğu sayılarla periyodu 54-51 önde kapattı. 
Son periyoda etkili başlayan taraf konuk ekip Ormanspor olurken buldukları üst üste basketlerle 56-54 öne geçti. Sezgin'in bulduğu 3 sayılık basketle tekrar hücum temposuna geri dönen ekibimiz bu periyotta Umutcan'ı içerde etkili kullanarak rakibini faul problemine soktu. Bu periyotta Sezgin Umutcan ve Cihan'ın skorer oyunları farkı giderek açtı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşılaşmayı 10 sayı farkla 82-72  kazandı. 4 oyuncunun çift hanelere ulaştığı takımımızda  Sezgin Eriş 18 sayı - 9 asist - 4 ribaunt, Umutcan Özyıldırım 18 sayı - 4 ribaunt - 2 asist, Soner Şahin 15 sayı - 6 ribaunt, Cihan Mumcuoğulları 14 sayı - 5 ribaunt ve Marko Kolaric ise 6 sayı - 11 ribaunt  ile öne çıkan isimler oldu.
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz