İstanbul BB-Optimum Ted Kolejliler:69-76

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde sahasında Optimum Ted Ankara Kolejlileri konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz büyük mücadeleye sahne olan karşılaşmayı 69 - 76 kaybetti.

 Cebeci Spor Salonu'nda oynanan maçta İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz maça Erkan, Recep, Serhan, Marko ve Soner beşiyle başladı. Müsabakaya çember altından bulduğu sayılarla etkili başlayan taraf konuk ekip olurken Marko ve Serhan'ın bulduğu 3 sayılık basketlerle toparlanan takımımız 6-5 öne geçti. Karşılıklı basketlerle geçilen bu periyot 17 - 19 Ankara temsilcisinin üstünlüğüyle geçildi.

2. periyotta her iki takım savunmada büyük direnç koyarak rakibine kolay sayı şansı vermedi. Hücumda Recep'in penetreleriyle organize olan takımımız da kaptan Erkan'ın 3 sayılık basketleri de devreye girdi ve periyodun bitimine 29 saniye kala 37 - 37 eşitlik sağlandı. Yaptığı etkili savunmayla rakibine top kaybı yaptıran İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz bitime 3 saniye kala kendi çember altından çıkarttığımız topla Recep'in 1 saniye kala attığı başarılı 3 sayılık basketle soyunma odasına 40 - 37 önde girdi.

Karşılıklı basketlerle geçilen 3. periyotta hücumda Serhan ve Bench'den gelen Kemal ile sayılar bulan takımımız faul problemine girdiğimiz bu periyodu 53 - 54 geride tamamladı.

Ankara ekibinin ribauntlardaki üstünlüğü sonuca gitmesinde etkili oldu. Takım olarak iyi savunma yapmamıza rağmen verdiğimiz 16 hücum ribaundu sonuç da etkili oldu. Güçlü rakibi karşısında son topa kadar mücadele eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşılaşmayı 69 - 76 kaybetti. 3 oyuncunun çift hanelere ulaştığı takımızda Recep Doğrusöz 18 sayı - 7 asist - 4 ribaunta maçın en skorer ismi olurken, Erkan Hacıoğlu 16 sayı - 5 ribaunt 3 asist, Serhan Derinbay 10 sayı - 5 ribaunt ile öne çıkan isimler oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz