İstanbul BB-Noliko Maaseik: 3-1

CEV Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Erkek Voleybol takımımız gruptaki 4. maçında konuk ettiği Belçika ekibi Noliko Maaseik'i 25-19, 19-25, 25-22 ve25-18 biten setler sonunda 3-1 mağlup ederek puanını 4'e çıkardı ve grupta 3. sıraya yükseldi. Turuncu-lacivertli ekibimiz rakibine deplasmanda 3-2 mağlup olmuştu.

 Haldun Alagaş Spor Salonu'nda oynanan müsabakaya takımımız Arslan, Price, Coskovic, Özkan, Marko, Antanovich ve Erdem (L)  dizilişiyle başladı. Arslan'ın servisleriyle 3-1 öne geçen Voleybol takımımız Price'ın da katkısıyla ilk teknik molaya 8-4 önde giren taraf oldu.  Mola dönüşü Marko bloklarıyla Noliko'ya geçit vermedi ve ikinci teknik molaya da 16-11 önde girmeyi başardık. İkinci teknik molanın ardından Kamil Rychlicki ve Colson ile direnmeye çalışan Noliko karşısında Özkan, Price, Marko ve Antonvich ile etkili olan Voleybol takımımız seti 25-19 alarak seride 1-0 öne geçti.

İkinci sete etkili başlayan konuk ekip 6-2 öne geçti ve teknik molaya da 8-3 önde giren taraf oldu.  Mola dönüşü farkı Özkan ve Price ile 2 sayıya düşürüp 10-8 yapan Voleybol takımımız Bruno Nicolas ve Kamil Rychlicki'yi durdurmakta zorlandı ve ikinci teknik molaya 16-10 geride girdi. Mola dönüşü Coskovic ile maça tutunmaya çalışan turuncu-lacivertli ekibimizin çabaları sonuç vermedi ve konuk ekip seti 25-19 alarak maçta dengeyi sağladı. :1-1.

Üçüncü sete etkili başlayan Voleybol takımımız ilk teknik molaya  Price'ın smacıyla 8-4 önde girdi.  Teknik molanın ardından Wolanski ile direnen ve skoru 12-10 yapan Noliko karşısında  Özkan ve Antanovich'in etkili bloklarıyla ikinci teknik molaya 16-12 önde girdik. Mola dönüşü takımımız Price'ın etkili smaçlarıyla rakibin oyunda tutunmasına izin vermedi ve seti 25-22 alarak seride 2-1 öne geçti.

Üçüncü sete de iyi başlayan Erkek Voleybol takımımız ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Mola dönüşü de maçın yıldızı olan Price ile etkinliğini sürdüren takımımız ikinci teknik molaya Coskovic'in smacıyla 16-12 önde girdi. Teknik molanın ardından Antanovich ve Özkan  rakibinin farkı kapatmasına izin vermeyen Erkek Voleybol takımımız seti 25-18 maçı da 3-1 kazanarak gruptaki ilk galibiyetini 3 puanla almış oldu.

Erkek Voleybol takımımız Grupta daha önce Polonya temsilcisi Zaksa'ya deplasmanda 3-0, Rus ekibi Dinamo Moskova'ya sahasında 3-1, Belçika ekibi Noliko'ya da deplasmanda 3-2 mağlup olmuştu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz