İstanbul BB'nin Milli Gururu.

Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan Büyükler Avrupa Milletler Güreş Kupası'nın finalinde Gürcistan'ı 4-3 yenerek şampiyon olan Milli takımda mücadele eden 9 sporcunun 7'si İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un sporcusu olması kulübümüzü ayrıca gururlandırmıştır.

 Moskova'da yapılan grup müsabakalarında Rusya ve Azerbaycan'ı saf dışı bırakarak adını finale yazdıran Grek-Romen Güreş Milli takımımız, finalde ise Gürcistan'ı 4-3 yenerek Büyükler Avrupa Milletler Kupasında Şampiyon oldu. Greko-Romen stilde 7 siklette yarışan 9 sporcunun 7'si İstanbul Büyükşehir Belediyespor ailesinin bir ferdi olması kulübümüzü ayrıca onurlandırmıştır.

Şampiyon olan Greko-Romen Güreş Milli takımını kutladığını belirten Güreş Şube Sorumlumuz Hasan Hüseyin Yaşar, 'Daha 2 hafta önce ligde Greko-Romen Stilde şampiyonluk yaşayan kulübümüz sporcularının, Milli takımda da aynı başarıyı tekrarlamış olması camiamızı ayrıca mutlu etmiştir. Final maçında 7 sikletin altısında sporcularımızın yarışması ve şampiyonlukta pay sahibi olması Güreş'e yaptığımız yatırımların bir karşılığıdır.' dedi.

Greko-Romen Stil'de şampiyon olan Milli Takımda 55 kiloda Şerif Kılınç (Aski), 60 kiloda Mustafa Sağlam (İstanbul BB), 66 kiloda Atakan Yüksel (İstanbul BB), 74 kiloda Emrah Kuş ve Şeref Tüfenk (İstanbul BB), 84 kiloda Ahmet Yıldırım (İstanbul BB), 96 kiloda Cenk İldem (İstanbul BB) ve 120 kiloda Atilla Güzel (İstanbul BB) - Rıza Kayaalp (Aski) ile mücadele etti. Bu arada yurda dönen şampiyon sporcularımız havaalanında coşkuyla karşılandı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz