İstanbul BB-Maliye Milli Piyango:3-0.

Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde mücadele veren turuncu-lacivertli ekibimiz, sahasında konuk ettiği Maliye Milli Piyango'yu 27-25, 28-26 ve 25-16 biten setler sonunda 3-0 mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu ve 28 puanla zirve takibini sürdürdü.

Haldun Alagaş Spor Salonu'nda oynanan ve zirveyi yakından ilgilendiren müsabakada Erkek Voleybol takımımız, Maliye Milli Piyango'yu 88 dakika süren müsabaka sonunda 3-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ilk setine konuk ekip iyi başladı. İlk bölümü 4-3 önde geçen Maliye Milli Piyango, ilk teknik molaya 4-8, ikinci teknik molaya ise 13-16 önde girdi. Setin sonunda sayı farkını bire indiren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz pasör Arslan Ekşi'nin gayretleri, Coşkoviç'in etkili servisleri ve Marko'nun file üstündeki etkin blokları ile önce rakibini yakaladı ve setin sonunda arka arkaya kazandığı 2 sayı ile seti 27-25 kazanıp maçta 1-0 öne geçti. İlk sette konuk ekipte Borovnjak'ın 6, Serhat Coşkun'un 4 sayısı seti kurtarmaya yetmedi. Takımımızda ise Coşkoviç 2 servis, 5 de hücum sayısı ile, Marko da üçü blok, 5 sayı ise sette etkili isimler oldular. Bu sette her iki takım da dörder servisi hatalı kullandılar.

Maçın ikinci seti de baştan sona kadar büyük çekişme içinde geçti. İlk teknik molaya kadar konuk ekip öndeydi. 7-8 Maliye Milli Piyango üstünlüğü ile geçilen ilk teknik molanın ardından Price ile etkili olmaya başlayan Voleybol takımımız, ikinci teknik molaya 3 sayı farkla önde girdi. 16-13.  Teknik molanın ardından Serhat Coşkun ile etkili olan konuk ekip, Marko'nun bloklarına rağmen yirmili sayılara önde girmeyi başardı. 20-21. Tartışmalı pozisyonların yaşandığı setin sonunda Arslan'ın servis turunda Price ile sayılar bulan İstanbul Büyükşehirimiz, seti 27-25 kazandı ve maçta 2-0 öne geçti. Bu sette de  Marko yaptığı üçü blok 4 sayı ile, Price da 6 sayı ile sette etkili oldular. Maliye Milli Piyango'da Serhat Coşkun'un 8 sayısı seti kazanmaya yetmedi.

Maçın 3. seti Marko'nun blokları ile başladı. İlk teknik molaya 8-4 önde giren Voleybol takımımız, sayı farkını giderek açmaya başladı. 11-4. Fatih Ulusoy'un oyuna girmesi ile toparlanan ve rakibinin hatalı hücumları ile sayılar bulan konuk ekip, sayı farkını azalmaya çalışsa da ikinci teknik mola 16-8 üstünlüğümüzle geçildi. Teknik molanın ardından Marko bu sefer serviste oldukça etkili oynamaya başladı. Sayı farkı 11 sayıya kadar çıktı. 19-8. Oyun konsantrasyonunu kaybeden Maliye Milli Piyango karşısında rahat bir tempo ile setin sonunda 25-16 üstünlük kuran Voleybol takımımız maçı 3-0 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

Bu sonuçla, ligdeki 10. galibiyetini alan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 28 puanla 3. sıraya yerleşti. Maliye Milli Piyango ise ligdeki 8. yenilgisini aldı ve 21 puanda kaldı.

Ligin 16. haftasında Voleybol takımımız lider Halkbank'ı konuk edecek. Maliye Milli Piyango ise Belediye Plevne ile karşılaşacak.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz