İstanbul BB-KHIMIK Yuzhny:89-90

FIBA Erkekler Europecup ikinci ön eleme turunda mücadele eden Basketbol takımımız sahasında konuk ettiği Ukrayna'nın KIHIMIK Yuzhny takımına 90-89 mağlup olarak tur şansını 11 Ekim'de Ukrayna'da oynayacağı rövanş maçına bıraktı.

 FIBA Europe Cup'ta eleme oynayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz ilk maçta evinde Ukrayna temsilcisi Khimik Yuzhny'i konuk etti. Maça kötü başlayan Basketbol takımımız ikinci yarıda harika bir geri dönüş yapıp maça ortak olsa da sahadan 89-90 yenik ayrılmaktan kurtulamadı.

Maça hücumda kötü başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, Khimik guardlarının hücumda kolay sayı bulmasına da engel olamayınca ilk çeyreği 14-24 geride kapattı. İkinci çeyrekte İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz hücumda toparlansa da savunmada kötü performansını devam ettirince soyunma odasına 33-47 geride gitti.

Üçüncü çeyreğe fırtına gibi başlayan Basketbol takımımız hücumda harika bir performans sergilerken bu çeyrekte 27 sayı bularak son çeyrek öncesi skoru 60-64'e getirdi. Son çeyreğe çok kötü başlayan  İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz farkın tekrardan açılmasına engel olamasa da maçın son bölümünde arka arkaya bulduğu sayılarla skoru 89-90 getirdi ve turu ikinci maça bıraktı.

Basketbol takımımız, turu geçmek için ikinci maçta rakibini bir sayıdan daha büyük bir farkla mağlup etmeye çalışacak. Turun ikinci maçı haftaya Ukrayna'da oynanacak.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz