İstanbul BB-Kartal Belediyespor:3-0

İstanbul Ligi'nde mücadele veren Genç Kız Voleybol takımımız, Kartal Belediyespor'u 25-19, 25-23 ve 25-18 biten setlerle 3-0 mağlup ederek grubu namağlup olarak tamamladı ve adını final grubuna yazdırmayı başardı.

Tozkoparan Spor Salonunda oynanan maçta Kartal Belediyespor ile karşı karşıya gelen Genç Kızlarımız rakibini 3-0 mağlup ederek adını final grubuna yazdırdı.

Cuma günü oynanan maçta Tuzla Mercan takımını 3-1  skorla geçen genç kızlarımız, iki gün aradan sonra çeyrek final grup birinciliği müsabakasında Kartal Belediyespor takımını  etkili bir oyun sonunda 3-0 yenmeyi başardı.

İlk set ortada geçerken teknik molalara 16-13'le  Kartal Belediyesi oldu. Molanın ardından toparlanan Genç kızlarımız bu seti 25-19 aldı. İkinci sette tam bir grup birinciliği müsabakasına yakışan mücadele vardı sahada. Başa baş geçen sayılar sonucunda son sayılarda geriye düşmesine rağmen rakibinden daha az hata yapan kızlarımız seti 25-23 almayı başardılar ve durumu 2-0 yaptı. Son sette iseKartal Belediyespormaçı bir an olsun bırakmadı ve ilk teknik molaya 8-5 galip girdi. Üst üste sayılar kaybeden kızlarımız, önce 11-5  ve daha sonra 16-12 geriye düştü. İkinci teknik moladan sonra takım oyununu iyi oynayarak maçta tutunmayı başardı ve rakibinden daha az hata yaparak geri dönüşü iyi uygulayan Genç kızlarımız son seti de 25-18 alarak müsabakadan 3-0 galip ayrıldı. Bu sonuçla Genç Kızlarımız adını yarı final grup müsabakalarını namağlup grup birincisi olarak yazdırmış oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz