İstanbul BB hazırlıklara başladı..

Spor Toto Süper Lig'in son haftalarında yakaladığı çıkışla dikkat çeken ve 21 puana ulaşarak üst sıradaki takımlarla farkı kapatan turuncu-lacivertli ekibimiz, devre arası kampı için gittiği Antalya'da çalışmalara başladı.

 Ligin devre arasında kamp için Antalya'ya giden turuncu-lacivertli ekibimiz, ilk antrenmanını Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde Gloria Oteli'nin futbol sahasında yaptı. Teknik direktörüz Bülent Korkmaz'ın eğitim programında olması nedeniyle yardımcı antrenörümüz Ercan Kılıç gözetiminde gerçekleşen antrenmana 25 futbolcu katıldı. Sakatlığı bulunan Turgay ise antrenmanda yer almadı.Takımımız antrenmanda hafif koşu, açma germe ve kondisyon çalışması yaptı, ardından çift kale maç ile çalışmayı tamamladı. Antrenmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan futbolcularımızdan Can Arat, lige iyi başladıklarını, ancak bir ara bocalama dönemi geçirdiklerini, daha sonra o dönemi atlattıklarını söyledi. İlk devre takımların puanlarının birbirine yakın olduğunu, ikinci devrenin ilk iki maçı sonunda puan anlamında kopmaların başlayacağını düşündüğünü anlatan Can, 'Sezona biraz karamsar başladık, ama kondisyon olarak iyi durumdayız, sahada daha iyi mücadele ediyoruz. Devre arasını iyi değerlendirip Beşiktaş maçıyla ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz' dedi. Takım kaptanlarımızdan Ekrem Ekşioğlu da ilk devrenin istedikleri düzeyde geçmediğini, Bülent hocanın gelmesiyle iyi bir ivme yakaladıklarını ve bunu devam ettirmek istediklerini kaydetti. Kamp sürecini iyi değerlendirmek istediklerini vurgulayan Ekrem, 'Her zaman ligin ikinci yarısı çetin geçer. Bunun bilincindeyiz. Daha önce yaşadıklarımızı tekrar yaşamak istemiyoruz. Hedefimiz ligde ilk 6'nın içinde yer almak' diye konuştu.
Serhat ise geçen sene ikinci devrede gösterdikleri başarıyı bu sene de göstermek istediklerini, ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz