İstanbul BB-Gelişim Koleji: 60-51

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde ilk yarının son haftasında Bayrampaşa Spor Salonu'nda Gelişim Koleji'ni ağırlayan turuncu-lacivertli ekibimiz karşılaşmadan 60-51 galibiyetle ayrıldı.

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde ilk yarının son haftasında sahasında Gelişim Kolejini konuk eden İstanbul B.B maçı yaptığı etkili savunmayla 60-51 kazandı. Bayrampaşa Spor Salonu'nda oynanan maçta  turuncu-lacivertli ekibimiz maça Sezgin, Recep, Umutcan, Marko ve Cihan beşiyle başladı. Müsabakaya Cihan'ın basketiyle 2-0 önde başlayan taraf ekibimiz oldu. Periyodun geri kalan bölümlerinde hücumda sıkıntı çeken takımımız yaptığı başarılı savunmayla  farkın açılmasına izin vermese de bu periyodu 10 - 14 geride kapattı.
İkinci periyoda savunma sertliğini ortaya koyarak başlayan İstanbul B.B hücumda da daha iyi organize olup topu paylaşarak bulduğu sayıların sonunda rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi. Turuncu-lacivertli ekibimiz bu dakikadan sonra pota altındaki üstünlüğünü tamamen eline geçirdi. Sezgin ve Recep'in skorer oyununa kenardan gelen Ufuk ve Erkan da eklenince İstanbul B.B 27 sayı bulduğu bu periyotu da 37-25 önde tamamladı.
İstanbul B.B ikinci yarının ilk 3 dakikasında sayı bulmakta sıkıntı yaşamasına rağmen savunma sertliğinden vazgeçmeyerek oyunun kontrolünü rakibe geçmesini engelledi. Erken faul problemine giren ekibimiz rakibine kolay basket şansı verse de hücumda oynadığı etkili ikili oyunlarla sayı bulmaya başladı ve bu periyodu 48-42 galip kapatmayı başardı. 
Son periyotta da savunma sertliğini sürdürerek rakibin kendisine yaklaşmasında izin vermeyen İstanbul B.B karşılaşmayı 60-51 kazanarak 19. maçında 9. galibiyetini elde etti.
 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz