İstanbul BB-Gamateks:82-84

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin 31. haftasında sahasında Gamateks Pamukkale Üniversitesi'ni konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşılaşmadan 82 - 84 mağlup ayrıldı.

 Cebeci Spor Kompleksinde oynanan maçta  İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz maça Sezgin, Recep, Umut, Marko ve Cihan beşiyle başladı. Müsabakaya etkili başlayan taraf konuk ekip oldu. Savunma da istediğimiz sertliği ortaya koyamayarak rakibe boş atışlar verdik ve periyodu 18 - 26 geride kapattık.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 2. periyotta oyunu hem hücum hem de savunma anlamında dengeledi. Kolay gelen düdükler savunma sertliğimizi ortaya koymamızı zorlasa da 13 sayıya kadar çıkar farkı eriterek soyunma odasına 6 sayı farkla 37 - 43 geride girdik.

3. periyotta da oyunun hakimi tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz oldu. Turuncu lacivertli ekibimiz savunma sertliğinden ödün vermedi. Hücumda hem içerden hem de dış atışlardan sayılar bulan takımımız bu periyot da farkı kapattı ve periyodu 62 - 61 önde geçti.

Son periyot karşılıklı basketlerle geçildi bitime 3 saniye kala konuk ekip 81 - 83 öndeyken Marko'ya yapılan faulle iki serbest atış kazandık. Marko atışlardan ilkini sayıya çevirdi.(82-83) Kullandığı ikinci atışı kaçırarak maçın uzatmaya gitme şansını kaybettik ve yapılan taktik faulle karşılaşmayı  İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 82 - 84 kaybetti

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz