İstanbul BB-Final Gençlik: 84-69

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin yedinci haftasında sahasında Final Gençlikspor'u konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz özellikle son çeyrekte başarılı bir oyun ortaya koyup sadece 5 sayı yiyerek galibiyete uzanan taraf oldu.: 84 - 69

 Bayrampaşa Spor Salonu'nda oynanan maçta İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz maça Sezgin, Recep, Umutcan, Marko ve Cihan beşiyle başladı. Müsabakanın ilk bölümleri karşılıklı basketlerle geçildi ve ilk beş dakikalık bölüm 12 - 12 eşitlikle kapandı. Bu periyodun son beş dakikalık bölümünde Marko ve Umutcan'la etkili olan turuncu lacivertli ekibimiz periyodu 24 - 19 önde kapattı.

İkinci periyoda savunma sertliğini ortaya koyarak başlayan Basketbol takımımız hücumda Marko'nun hem içerden hem de dışarıdan bulduğu basketlerle farkı 11 sayıya çıkarttı (34 - 23).  Bu dakikadan sonra rakibin bulduğu 3 sayılık basketlere çözüm bulamadık ve Final Gençlik periyodun bitimine 01:39 kala 39 - 39 eşitliği sağladı. Final Gençlik arka arkaya sayı bulduğu turnikelerle 39 - 43 öne geçti. Bitime 00:02 kala Recep'in turnike basketiyle takımımız soyunma odasına 41 - 43 geride girdi.

İkinci yarıya kötü hücum ederek başlayan turuncu-lacivertli ekibimiz yaptığı top kayıplarıyla 46 - 54 geriye düştü. Bu dakikadan sonra hücumdaki sıkıntıyı pota altını etkili kullanarak gideren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Recep'in penetreleriyle uzun oyunculara indirdiği paslardan sayı çıkarttı ve 54 - 54 eşitliği sağladı. Marko ve Cihan'ın hücumda pota altındaki üstünlükleri devam etti. İki takımında skor olarak birbirlerine üstünlük sağlayamadığı bu periyot 64 - 64 eşitlikle geçildi.

Son periyot da taraftarının desteğini de arkasına alan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Soner, Serhan ve Erkan'ın kenardan gelerek savunmaya verdikleri dirençle hızlı başlayan taraf oldu. Hücumda Erkan Soner Serhan ve Receple arka arkaya bulduğumuz turnikelerle ivmeyi tamamen tarafıma çektik ve 72 - 64 öne geçtik (06:39). Bu dakikadan sonra bütün kontrolü ele alan Sezgin hem yaptığı asistlerle hem de bulduğu basketlerle takımımızı sırtlayan isim oldu. Bu periyotta ortaya koyduğumuz savunma sertliğiyle yediğimiz 5 sayı maçı kazanmamızdaki en önemli faktördü. Turuncu - lacivertli ekibimiz sahadan 84 - 69 galibiyetle ayrılarak 7 de 4 yaptı. Marko Kolaric 21 sayıyla takımızın en skorer oyuncusu olurken aldığı 9 ribauntla da double double'a yaklaştı. Sezgin Eriş muhteşem oynadığı son periyodun ardından maçı 17 sayı 4 asist 4 top çalma ve 3 ribauntla tamamladı. Cihan Mumcuoğulları maçı 12 sayıyla tamamlarken Recep Doğrusöz'ün 10 sayı 4 asist 3 top çalmalık katkısı galibiyeti getiren diğer unsurlar oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz