İstanbul BB - Fenerbahçe Grundig: 3-1

Aroma Erkekler 1. Ligi'nde ikinci devrenin ilk maçında İstanbul B.B. ilk maçta 3-1 mağlup olduğu ligin dişli ekiplerinden Fenerbahçe Grundig'i aynı skorla mağlup etti. Ekibimiz karşılaşmanın setlerini 25-20, 25-22 ve 25-17 kazandı.

Aroma Erkekler 1. Ligi ikinci devre ilk maçında karşı karşıya gelen iki ekipten gülen taraf, ilk maçta 3:1 mağlup olduğu rakibini aynı skorla yenen turuncu-lacivertli ekibimiz oldu.

Çoğunlukla Ivan Miljkovic'i kullanan Fenerbahçe Grundig karşısında iyi blok kuran ev sahibi İstanbul BB, 8-6 önde geçtiği ilk teknik molanın ardından Brook Billings'in etkili hücumları ve Jeroen Trommel'in akılcı servisleriyle setin kontrolünü elinde tutarak ikinci araya da 16-11 ile girdi ve seti galip bitiren taraf oldu 25:20.

Her iki takımın da özellikle ortadan yaptığı çok basit hücum hataları iyi değerlendiren, bu kez konuk Fenerbahçe Grundig oldu ve 6-8 geçilen ilk aradan sonra file üzerine adeta duvar örerek farkı iyice açtı ve turuncu-lacivertli ekibimizin yaptığı tüm oyuncu değişikliklerine rağmen seti kazandı: 13:25.

Üçüncü setin başında iyi blok yapan ve rakibini oyundan düşüren turuncu-lacivertli ekibimiz, 6-3'ten sonra rakibinin etkili servislerine iyi manşet getiremeyince ilk araya giren konuk Fenerbahçe Grundig oldu 7-8. Emre Batur'un iyi blok yaptığı bölümde farkı üçe kadar arttıran (11:14) Fenerbahçe Grundig, rakibinin inatçı defans anlayışını geçemedi ve ikinci teknik molaya İstanbul BB ulaştı 16-15. Skor 20'de kilitlendikten sonra sahneye çıkan genç Muhammet Ertuğrul, file üzerindeki etkinliği ile takımını 22-20 öne taşıdı. Tartışmalı file kararlarının ardından kullandığı servisi kaçıran Fenerbahçe Grundig, seti 25-22 kaybetti.

Son derece moralli başladığı dördüncü sette daha hızlı oynayarak az hata yapan turuncu-lacivertli ekibimiz 14-8 öne geçerken Fenerbahçe Grundig teknik ekibi her iki molasını da kullanmak zorunda kaldı. Geri kalan bölümde farkı iyice açan ekibimiz, seti 25-17, maçı da 3-1 kazanarak hem ilk devredeki maçın rövanşını aldı, hem de rakibini liderlik koltuğundan indirdi.

 

İstanbul B.B.-Fenerbahçe Grundig: 3-1

 

SALON: Burhan Felek

HAKEMLER: İlhami Şenyurt, Esat Danzili

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Hüseyin, Trommel, Fırat, Billings, Mustafa, İbrahim, Burak(L), Murat, Muhammet, Antanovich, Yankı

FENERBAHÇE GRUNDİG: Kemal, Miljkovic, Turgay, Emre, Arslan, Coskovic, Serkan(L), Soner, Ersin, Hakan

SETLER: 25-20, 13-25, 25-22, 25-17

SÜRE: 95 dakika (23-21-29-22)

Foto:ajansspor.com

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz