İstanbul BB-Fenerbahçe:3-0

Erkekler Voleybol Ligi Final etabı birinci devre ikinci maçında Fenerbahçe ile karşılaşan turuncu-lacivertli ekibimiz, rakibini 25-20, 30-28 ve 25-22 biten setler sonunda 3-0 mağlup ederek 2'de 2 yaptı ve 5 puana ulaştı.

 Ordu Durugöl Spor Salonu'nda oynanan maça Halkbank'ı 3-2 mağlup etmenin morali ve avantajıyla başlayan Erkek Voleybol takımımız, Fenerbahçe karşısında etkili bir oyun ortaya koyarak salondan 3-0 galip ayrılmasını bildi.

Takımımız final etabındaki üçüncü maçında 8 Nisan Cuma günü Arkas ile karşılaşacak. Ordu Durugöl Spor Salonu'nda oynanacak maç saat 17:00'de başlayacak ve NTV Spor'dan ekranlara gelecek.

Karşılaşmaya 2 sayılık seriyle giren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz ilk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi. Molanın ardından karşılıklı servis hatalarıyla süren oyunda Selçuk'un sayısı ve Cabral'ın bloğu skoru 17-15 yaptı. Kalan bölümde de istediği oyunu salona yansıtan ekibimiz, seti 25-20 kazanmasını bildi.

İkinci sete iyi başlayan taraf ise Fenerbahçe oldu. 3 sayılık seriyle girdiği bu sette iyi reaksiyon gösteren Fenerbahçe karşısında ilk teknik molaya 6-8 geride girdik. Karşılıklı sayılarla süren oyunda Fenerbahçe farkı 3 sayıya çıkarınca mola geldi (8-11). Bu bölümde İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz etkili bloklarla farkı kapattı ve mücadele14-14'te eşitlendi. Karşılaşmanın devamında skor avantajını tekrar eline geçiren Fenerbahçe ikinci teknik molaya 15-16 önde girdi. Moladan sonraki bölümde toparlana takımımız 22-22'de tekrar eşitliği yakaladı. Uzatmaya giden seti 30-28 kazanan Voleybol takımımız durumu 2-0 yaptı.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette 3 sayılık seriyle 6-2 öne geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun serisini Cabral sonlandırdı (6-3). İlk teknik molası 8-5 takımımızın üstünlüğüyle geçilen mücadelede ikinci teknik molaya da 16-12 önde gittik. Mücadelenin son bölümünde rakibinin oyunda tutunmasını engelleyen Erkek Voleybol takımımız seti 25-22, maçı da 3-0 kazanmasını bildi.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz