İstanbul BB-Dinamo Moskova: 1-3

Şampiyonlar Ligi B Grubu'na deplasmanda Polonya ekibi Zaksa'ya 3-1 mağlup olarak başlayan Erkek Voleybol takımımız grubun 2. maçında konuk ettiği Rus ekibi Dinamo Moskova'ya 3-1 mağlup olarak henüz puanla tanışamadı.

 Haldun Alagaş Spor Salonu'nda oynanan müsabakadaİlk sete etkili başlayan Voleybol takımımız Özkan'ın servisleriyle 3-0 öne geçtiği setin ilk teknik molasına Kadir'in etkili oyunuyla 8-6 önde giren taraf oldu. Teknik molanın ardından pasörümüz Aslan servis geçti ve skor 10-7 oldu ve takımımız Berezhko ile arayı kapatamaya çalışan rakibi karşısında bu tempoyu koruyarak Rouzıer'ın sayısıyla 2. teknik molaya da 16-12 önde giren taraf oldu.  Daha sonra Rouzıer'ın hücum yüzdesi yüksek oyunuyla (%70) bu üstünlüğünü sürdüren Voleybol takımımız seti 25-19 alarak seride 1-0 öne geçti.

İkinci sete iki takım da kontrollü başlarken,  Dinamo Moskova Markin Alexander'in etkili oyunuyla ilk teknik molaya 8-5 önde giren taraf oldu.  Molanın ardından Dmitry'nin bloklarını aşamayan Voleybol takımımız 11-6 geriye düştü. Rouzıer ile direnmeye çalışan Voleybol takımımız Berezhko'yu durdurmakta zorlandı ve  2. teknik molaya 12-16 geride girdi. Molanın ardından rakibini yakalamakta zorlanan Voleybol takımımız bu seti 25-18 kaybetti ve maça denge geldi.:1-1.

Üçüncü sete iyi başlayan Voleybol takımımız Kadir'in etkili servisleriyle 4-2 öne geçti. Daha sonra Bakun ile etkili olan Rus ekibi ilk teknik molaya 8-6 önde giren taraf oldu.  Mola dönüşünde Dmitry ve Bakun'u durdurmakta zorlanan takımımız 2. teknik molaya 11-16 geride girdi. Kalan bölümde Marko Matic ile maça tutunmaya çalışan Voleybol takımımız Bakun'u durduramadı ve seti 25-18 kaybederek seride 2-1 geri düştü.

Dengeli başlayan dördüncü sette teknik molayı 8-5 öne geçen Voleybol takımımız  rakibine 11-11'de yakalandı. Takımımız Kadir Cin'in etkili oyunuyla teknik molaya 16-15 önde girdi. Molanın ardından iki takım da oyunda tutundu ve setin sonunda az hata yapan konuk ekip Dinamo Moskova seti 25-22 maçı da 3-1 kazanan taraf oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz