İstanbul BB-Başkent Gençlik: 72-61

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin 11. haftasında sahasında Başkent Gençlikspor'u konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz rakibini 72- 61 mağlup ederek 6. galibiyetini aldı ve 11.sırada yer aldı.

 Bayrampaşa Spor  Salonunda oynanan maçtaİstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz maça Sezgin, Recep, Ufuk, Marko ve Cihan beşiyle başladı. Müsabakanın ilk iki dakikasında sayıbulamayan takımımız bu bölümü 0-4 geride kapattı. Her iki takımında boşdöndüğü hücumlardan sonra ilk beşdakikalık bölüm 4 - 6 Başkent Gençlik'in üstünlüğüyle geçildi. 1. periyodun bitimine 03:27 kala Marko ile sayıbulan takımımız hücumdaki ritmini yakaladıve bu periyodu 19 - 9 önde kapattı.

İkinci periyoda savunma sertliğini ortaya koyarak başlayanİstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz hücum da skor yükünü paylaşarak farkı14 sayıya çıkarttıve soyunma odasına 39 - 25 önde girdi.

İkinci yarıya hücum da yapılan penetrelerin sonunda Cihan'ın pota altındaki üstünlüğünü kullanan turuncu lacivertli ekibimiz bu periyodu da 59 - 45 önde kapattı.

Son periyotta da etkili oyununu sürdürerek rakibin kendisine yaklaşmasına izin vermeyenİstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşılaşmayı72 - 61 kazanarak 11. maçında 6. galibiyetini aldı. Bu sonuçla puanını  17'ye çıkaran takımımız  11.sırada yer aldı .Marko Kolaric 14 sayı14 ribauntla double double yaparken Sezgin Eriş13 sayı5 asist , Recep Doğrusöz 10 sayı7 asist, ve Cihan Mumcuoğulları12 sayıile karşılaşmayıtamamladılar. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz