İlkay Aydemir, rekor puanla şampiyon oldu

Türkiye Çoklu Branşlar Şampiyonası’nda U23’te şampiyon olan sporcumuz İlkay Aydemir, hem Komple Atlet Ligi’ni kazandı, hem de U23 Türkiye salon rekorunu 5122 puana taşıdı.

Komple Atlet’in finali niteliği de taşıyan Çoklu Branşlar Türkiye Salon Şampiyonası Ataköy'de gerceklestirildi.

64 atletin mücadele verdiği turnuvada sporcumuz Ilkay Aydemir, ligi rekor kırarak şampiyon tamamladı.

İlkay Aydemir 60 metrede 7.27, uzun atlamada 6.74, gülle atmada 9.85, yüksek atlamada 1.98, 60 metre engellide 8.75, sırıkla yuksek atlamada 4.90, 1000 metrede 3.02'lik dereceleriyle 7 branşın 6'sında ilk kademeye göre gelişim sağladı.

Muhteşem bir performansla grafiğini yükselten sporcumuz şampiyon olurken 5122 puanla yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

İlkay Aydemir ödülünü Başkan Vekilimiz ve Atletizm Branşı Sorumlumuz Şirin Mine Kılıç'ın elinden aldı.

Şampiyonada mücadele eden bir diğer sporcumuz Ahmet Mustafa Yılmaz da kürsüde yer alan isim oldu. Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olan Ahmet Mustafa Yılmaz, 5014 puanla kariyerinde üçüncü kez 5000 barajının üzerinde sonuç elde ederken, Komple Atlet Ligi’ni de ikinci sırada noktaladı. Böylelikle kürsünün ilk iki basamağında İstanbul BBSK sporcuları yer aldı.

Kadınlar kategorisinde ise ilk etap müsabakalarını üçüncülükle tamamlayan Havva Nur Sakık yerini koruyarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz