Hamide Bıkçın Dünya İkincisi...

Çin`de düzenlenen 18. Büyük Erkekler, 11. Büyük Bayanlar Dünya Tekvando Şampiyonası`nda milli forma altında mücadele veren sporcumuz Hamide Bıkçın finalde Güney Koreli rakibine yenilerek Dünya 2.`si oldu.

Milli forma altında ülkemizi temsil eden sporcumuz Hamide Bıkçın, ilk turda Finlandiyalı rakibi Tiina Eskuri`yi 4-0, ikinci turda Rus Gülnafis Aytmukhambetova`yı 8-1, üçüncü turda da Kazak Shamshatkzyzy Zarina`yı 5-4 yenerek çeyrek finale adını yazdırdı. Bayanlar 59 kiloda mücadale veren milli sporcumuz Hamide Bıkçın çekişmeli geçen çeyrek final karşılaşmasında İtalyan rakibi Calabrese Veronica`yı yenerek yarı finale yükseldi. Milli sporcuuz yarı finalde ise normal süresi 7-7 biten karşılaşmanın uzatma devresinde de denge bozulmayınca hakem kararıyla kazanan taraf oldu ve adını finale yazdırdı.
Finalde Güney Koreli Lee Sung Hye`ye sayı ile yenilen milli sporcumuz Hamide Bıçkın Dünya 2.`si olarak bu şampiyonada ülkemize ilk madalyasını kazandırdı.
Bu arada milli forma altında mücadele veren bir diğer sporcumuz Kadriye Selimoğlu ise 2. turda Venezuellalı rakibine altın vuruşla elenerek madalya şansını kaybetti.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz