Haltercimiz Daniyar Ismayilov Avrupa Şampiyonu.

Gürcistan'da yapılan Avrupa Halter Şampiyonası'nda erkekler 69 kiloda ülkemizi temsil eden Milli sporcumuz Daniyar Ismayilov, koparmada 156, silkmede 181 ve toplamda ise 337 kilo kaldırarak 3 altın madalyanın sahibi oldu.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki Spor Sarayı'nda düzenlenen şampiyonanın 2. günündeki erkekler 69 kilo mücadelesinde Türkiye'yi, sporcumuz Daniyar Ismailov temsil etti.

Koparmadasırasıyla 147, 152 ve 156 kiloda başarılı olan sporcumuz Ismayilov, ilk altın madalyasını elde etti. Fransız Bernardin Kingue Matam, koparmada 146 kiloluk kaldırışı ve tartı avantajıyla rakibinin önünde yer alarak gümüş madalyaya uzandı. Rus Sergei Petrov ise koparmayı bronz madalyayla tamamladı.

Silkmedede rakiplerine üstünlük kurmayı başaran Ismayilov, sırasıyla 170, 175 ve 181 kilo kaldırarak ikinci altın madalyasını aldı. Petrov silkmede 176 kiloyla gümüş madalyaya ulaşırken, Kingue Matam ise 175 kiloyla bronz madalyayı boynuna taktı.

Milli haltercimiz Ismayilov,toplamdaise 337 kiloya ulaşarak üçüncü altın madalyasını kazandı. Toplamda Petrov 322 kiloyla gümüş, Kingue Matam 321 kiloyla bronz madalya elde etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz