Halter'de kürsü İstanbul BB'nin.

Konya'da yapılan Gençler Kulüpler Halter Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızdan Ahmet Çağdar ve Ahmet Bozan Türkiye Şampiyonu, Emrah Aydın ise Türkiye 3.'sü oldu.

 Konya'da 100. Yıl Spor Salonu'nda 32 ilden 64 kulüpten 463 sporcunun katılımıyla yapılan Gençler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası'nda sporcularımız başarılı bir performans sergiledi. 94 kiloda podyuma çıkan sporcumuz Ahmet Bozan koparmada 143, silkmede 160 kg olmak üzere toplamda 303 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Aynı sıklette ikinciliği Ankara Aski'den Yunus Emre Yıldız 263 kg kaldırarak, üçüncülüğü yine Ankara Aski'den Enes Çakır 230 kg kaldırarak almıştır.

69 kiloda ise kürsü kulübümüz sporcularının oldu. Peru'da Dünya 3.'sü olarak ülkemize bronz madalya kazandıran sporcumuz Ahmet Çağdar Türkiye Şampiyonasında koparmada 124, silkmede 152 kg olmak üzere toplamda 276 kg ile Türkiye Şampiyonu oldu.

Gürcistan'da 62 kiloda Avrupa 3.'sü olarak ülkemize bronz madalya kazandıran sporcumuz Emrah Aydın ise kendi sıkletinin bir üst sıkletinde (69 kilo) yarışmasına rağmen koparmada118,  silkmede 148 kg olmak üzere toplamda 276 kg kaldırarak Türkiye Üçüncüsü oldu.  Dereceye giren sporcularımızın madalyalarını Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya ve Konya İl Müdürü Ömer Ersöz verdi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz