Güreşte Türkiye Şampiyonuyuz

Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası sona erdi. Sporcularımız 3 altın, 5 gümüş ve 6 bronz madalya kazandı. İstanbul BBSK topladığı 175 puanla şampiyon oldu.

Ankara Taha Akgül Spor Salonu'nda gerçekleştirlen Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nın ikinci final gününde sporcularımız 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya elde etti.

60 Kg finalinde iki sporcumuz karşı karşıya geldi. Karşılaşma sonunda Ahmet Uyar Türkiye Şampiyonu olurken, Hammet Rüstem Türkiye İkinciliği elde etti.

77 Kg’da finalinde mindere çıkan sporcumuz Yunus Emre Başar Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı kiloda mücadele eden bir diğer sporcumuz Alper Murat Erduran ise Türkiye Üçüncülüğü elde etti.

130 Kg’da mindere çıkan sporcularımızdan Fatih Bozkurt Türkiye İkincisi, Burak Çakırca Türkiye Üçüncüsü oldu.

Yaklaşık 500 güreşçinin mindere çıktığı Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda sporcularımız 3 altın, 5 gümüş, 6 bronz madalya ile toplam 14 madalya ile 175 puan toplayarak takım halinde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Sporcularımızdan Muhammet Hamza Bakır, ‘En Centilmen Sporcu’, Salih Aydın, ‘En Teknik Sporcu’ ve antrenörümüz Hüseyin İldem ise ‘En Centilmen Antrenör’ seçildi.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz