Güreşte 1 altın, 2 gümüş, 1 bronz madalya...

37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası'nın ikinci gününde Cenk İldem altın, Burhan Akbudak ve Cengiz Aslan gümüş, Abdurrahman Altan ise bronz madalya elde etti.

İBB Cebeci Spor Kompleksi'nde devam eden turnuvanın ikinci gününde 60-67-77-87-130 kilolarda eleme ve yarı final maçları 55–63–72 –82-97 kilolarda ise madalya maçları yapıldı.


Günün ilk bölümünde gerçekleştirilen müsabakaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda yapılan 37. Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvasının açılış töreni yapıldı. 

Seramonide Başkanımız Celalettin Deniztoker, Başkan Vekilimiz Enver Yılmaz, Kulüp Genel Sekreterimiz Hakan Şahin ile Yönetim Kurulu Üyemiz Önder Benzeş; Federasyon Başkanı Musa Aydın, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Gençlik Ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi Daire Başkanı Selçuk Çebi, Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Bağlama ve Sultangazi AK Parti Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun'a plaket takdim etti. 

Ayrıca Federasyon Başkanı Musa Aydın da güreşe vermiş olduğu katkılardan dolayı Başkanımız Celalettin Deniztoker, Başkan Vekilimiz Enver Yılmaz, Kulüp Genel Sekreterimiz Hakan Şahin ve Yönetim Kurulu Üyemiz Önder Benzeş'e plaket verdi.

Seremoninin ardından madalya müsabakalarına geçildi. 97 kilo finalinde Cenk İldem, Belaruslu rakibi Siarhei Starabud'u (3-1) yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

82 kilo finalinde Burhan Akbudak, Belaruslu Viktar Sasunouski ile mücadele etti. Rakibine mağlup olan sporcumuz gümüş madalya elde etti. 

Final heyacanı yaşatan bir diğer sporcumuz Cengiz Arslan ise 72 kiloda İranlı Kaviyaninejat ile karşılaştı. Cengiz Arslan rakibine mağlup olarak gümüş madalyada kaldı.

Ayrıca 63 kiloda yarışan sporcumuz Abdurrahman Altan da üçünçülükle madalya elde eden bir başka isim oldu.
 
11 ülkeden yaklaşık 200 sporcunun katıldığı 37. Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş turnuvası yarın saat 11:00'da başlayacak ve 60, 67, 77, 87, 130 kilolardaki repesaj ve final maçlarıyla sona erecek.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz