Güreşçimiz Selim Yaşar Olimpiyat 2.'si..

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda milli güreşçimiz Selim Yaşar, finalde son iki yılın dünya şampiyonu Rus Abdulrashid Sadulaev yenilerek gümüş madalya kazandı.

Kulübümüz bu sonuçla Rio'daki 5. madalyasına ulaştı ve ülke tarihine geçti. 
 
Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da düzenlenen serbest stil 86 kilo müsabakasında, sporcumuz Selim Yaşar ikinci turda Porto Rikolu Jaime Yusept Espinal karşısında 3-1 galip gelerek çeyrek finale yükseldi.
Selim Yaşar'ın çeyrek finaldeki rakibi Kübalı Reineris Salas Perez oldu. Rakibi karşısında üstün bir performans sergileyen Selim Yaşar, müsabakanın ilk yarısını 3-0 önde tamamladı. 2. yarıda da üstünlüğünü sürdüren Yaşar, karşılaşmadan 5-2 galip ayrıldı ve yarı finale çıktı.
Selim Yaşar yarı finalde ABD'li J'den Cox ile mücadele etti. Kıran kırana geçen müsabakada güreşçimiz Selim Yaşar, rakibini 2-1 yendi ve adını finale yazdırdı.
Sporcumuz finalde son iki yılın dünya şampiyonu Rus Abdulrashid Sadulaev yenilerek gümüş madalya kazandı.
Öte yandan daha önce kulübümüz sporcularından Daniyar İsmayilov Halter'de Olimpiyat 2.'si, Cenk İldem ve Soner Demirtaş ise Güreş'te Olimpiyat 3.'sü, Nur Tatar ise Tekvando'da Olimpiyat 3.'sü olmuştu. Bu sonuçların ardından Kulübümüz sporcuları kazandıkları 5 madalya ile tarih yazarak kulübümüze bir olimpiyatta en fazla madalya kazandıran kulüp ünvanını kazandırdı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz