Güreşçimiz Cenk İldem Olimpiyat 3.'sü.

Rio Olimpiyat Oyunları'nda erkekler grekoromen stil 98 kiloda mücadele eden milli güreşçimiz Cenk İldem, Rumen Alin Alexuc Ciurariu'yu yenerek bronz madalya kazandı. Daha önce Haltercimiz Daniyar İsmayilov gümüş madalya kazanmıştı.

 Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da düzenlenen erkekler grekoromen stil 98 kilo güreş müsabakalarında, sporcumuz Cenk İldem ile Rumen Ciurariu bronz madalya mücadelesinde karşılaştı. Milli güreşçimiz, üstün bir mücadele sergilediği karşılaşmada rakibini 4-0 yenerek bronz madalyaya uzandı.

İlk turu müsabaka yapmadan geçen Cenk İldem, ikinci turda Hindistan'dan Hardeep Hardeep'i 3-1 yenmişti. Çeyrek finalde Rus Islam Magomedov'a aynı skorla üstünlük sağlayan milli güreşçimiz, yarı finalde ise Ermeni Artur Aleksanyan'a teknik üstünlükle mağlup olmuştu.

Rumen sporcu Alin Alexuc Ciurariu'yu yenerek bronz madalya kazanan sporcumuz Cenk İldem, madalya töreninin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Olimpiyat oyunlarında madalya kazanmak için çok çalıştığını anlatan milli güreşçimiz, 'Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanmıştım. Olimpiyatlarda madalya kazanmak hayalimdi. Londra'da bir talihsizlik yaşadım, madalya alamadım. Bu olimpiyat, benim için çok önemliydi. Çok şükür madalyayla döndüğüm için mutluyum.' dedi. 

Cenk İldem, yaptığı müsabakalarla ilgili değerlendirmede bulunarak, 'Grupta Rus sporcu favorilerdendi. Onu yendikten sonra madalya alacağıma inandım. Rumen sporcuyla da daha önce karşılaşmıştım. Yine yendim, mutluyum.' diye konuştu.

 '2020'de altın madalyayla güreşi bırakmak istiyorum'

Cenk İldem, gelecek hedefiyle ilgili ise, 'Olimpiyatlara 2 ay kala iç yan bağlarım koptu. Olimpiyat vizesini bir ay kala aldım. İnşallah bundan sonrası daha iyi olacak. 2020 Tokyo'da altın madalya alarak güreşi bırakmak istiyorum. Orada her şey çok daha güzel olacak. Ben de daha iyi olacağım. Altın madalyayla kariyerime son vermek istiyorum.' ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz