Güreşçilerimiz Selçuk ve Cenk Rio vizesini aldı.

İstanbul'da yapılan ve 2016 Rio Olimpiyatları için son şans olan Grekoromen stil Güreş Şampiyonası'nda sporcularımız Selçuk Çebi ve Cenk İldem başarılı bir performans ortaya koyarak Rio biletini aldı.

 Güreşçilerimizi bu önemli başarılarından dolayı tebrik ederiz. Sporcularımız Metehan Başar ve Yunus Özel ise Rio'ya veda etti.

Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda şampiyonda 75 kiloda mücadele eden deneyimli sporcumuz Selçuk Çebi ilk turda Katarlı rakibi Bakhit Sharif K badr'ı 8-0 geçerek bir üst tura adını yazdırdı. 2. turda ise Alman rakibi Pascal Eisele'yi 3-0 yenerek adın çeyrek finale yazdıran Çebi, bu turda da Hırvat rakibi Bozo Starcevic'i 3-0 yenerek yarı finale yükseldi. Milli Güreşçimiz Selçuk Çebi yarı finalde Slovak rakibi Kuhar'ı 2-0 mağlup ederek adını finale yazdırdı ve Rio vizesini aldı. 
98 kiloda mindere çıkan Güreşçimiz Cenk İldem ise ilk turu bay geçtikten sonra Özbek rakibi Abrorbek Mamasoliev'i 7-0 yenerek adın çeyrek finale yazdırdı. Bu turda ise Yunan rakibi Georgios Koutsioumpas'ı 3-0 yenerek adını yarı finale yazdıran Cenk İldem bu turda ise Alman rakibi ile eşleşti. Yarı finalde Alman rakibi Adrian Hassler'i 4-2 mağlup ederek adını finale yazdırdı ve Rio vizesini alan diğer sporcumuz oldu.

Metehan Başar Yarı finalde Rio'ya veda etti...
İstanbul'da Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda yapılan ve Rio yolunda son şans olan Grekoromen stil Güreş Şampiyonası'nda sporcumuz Metehan Başar yarı finalde Alman Kudla Denis'e 2-1 yenilerek Rio vizesini alamadı.
85 kilodaki mücadele eden genç sporcumuz Metehan Başar ise ilk karşılaşmasında Japon Masato Sumi'yi 1-0 yenerek üst tura yükseldi. 2. Turda ise Hırvat rakibi Nenad Zugaj'ı 5-0 yenerek çeyrek finale yükselen sporcumuz Metehan Başar, bu turda karşılaştığı Polonyalı rakibi 6-0 yenerek yarı finale adını yazdırdı. Milli Gururumuz yarı finalde Alman Rakibi Kudla Denis'e 2-1 yenilerek Rio vizesini alamadı.

Yunus Özel ilk turda Rio'ya veda etti...
66 kilodaki mücadele eden sporcumuz Yunus Özel ise ilk turda Moldovalı rakibi Daniel Cataraga'ya 4-2 yenilerek Rio hayaline veda etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz