Gümüşdağ, "Avcı Takımının Başındadır"

Galatasaray`da, Karl Heinz Feldkamp`ın istifa etmesinin ardından adı yeni teknik direktör adayları arasında geçen teknik direktörümüz Abdullah Avcı, kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ ve Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar ile yaptığı istişare sonucunda ort

Son yıllarda elde ettiği başarılı sonuçlarla her geçen gün başarı grafiğini yükselten teknik direktörümüz Abdullah Avcı`nın isminin Galatasaray`da teknik direktörlük için gündeme gelmesi nedeniyle, Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ, teknik direktör Avcı ve futbol şube sorumlumuz Kamil Dizar, birlikte Langa Tesisleri`nde bu konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Abdullah Avcı ile bir görüşme yaptığını kaydeden Gümüşdağ, "Son günlerde teknik direktörümüzün adının Galatasaray ile birlikte anılması konusunu görüştük. Gerek etik açısından, gerekse de ligde bulunduğumuz durum itibariyle hocamızın sezon sonuna kadar takımımızın başında olması kararını aldık. Kendisinin sözleşmesi 31 Mayıs tarihinde bitiyor" dedi. Galatasaray gibi bir takımda çalışmanın, Abdullah Avcı için onur olduğunu düşündüğünü anlatan başkanımız Gümüşdağ, sözleşmesinin bitiminden itibaren hangi takımda çalışacağının genç teknik adamın takdirinde olduğunu söyleyerek, "Biz takım olarak hassas bir dönemdeyiz. Sıralamada hedeflediğimiz bir nokta var. Buna ulaşmak istiyoruz. Mevcut durum, son 2-3 gündür takımda ve bizlerde bir karışıklığa neden olmuştur. Bunun bugünden itibaren kesinlike bir daha konuşulmamak üzere kapatılmasını istiyorum" diye konuştu.
"BU YÜZDEN MAÇ KAYBETTİK"
Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Abdullah Avcı`nın Galatasaray`a teknik direktör olarak adının geçmesinin kendilerini çok etkilediğini ve bu nedenle maç kaybettiklerini ileri sürdü. Galatasaray`dan kendilerine resmi bir teklif gelip gelmediği sorusuna, "Ben ve hocam Galatasaray camiasına yakın isimleriz. Oradan bir teklif olup olmamasından çok, bizim şu anki kararımızın net olması önemli. Kararımız kesindir. Biz bu yönde hemfikiriz" yanıtını veren başkan Gümüşdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz takım olarak bundan zarar görüyoruz. Ankaraspor maçının da kaybedilmesinin tek sebebi bana göre budur. Hocamız ve oyuncularımızın kafasının karışık olmasındandır. Tüm basın bunları konuşuyor. Bu saatten itibaren böyle bir şeye kapalıyız. Tek düşündüğümüz, Denizlispor maçını galip bitirmek. Yeni sezon için ise sezon sonu konuşacağız." Gümüşdağ, Abdullah Avcı gibi başarılı bir yerli teknik adamın Galatasaray`ın başında olma fırsatını nasıl değerlendirdikleri sorusuna ise "Biz, Türk antrenörlerinin iyi yerlerde olmasını istiyoruz, talep ediyoruz ve önlerini de açmak istiyoruz. Ancak bizim şu an bulunduğumuz konum itibariyle bunun etik olmayacağını düşünüyorum. Hocamızın sezon sonuna kadar takımında başında olması kararı, benim ile hocamızın ortak kararıdır. O da böyle istiyor. Şimdiki kararımızın doğru olduğunu düşündüğünü söyledi ve ben de desteklediğimi söyledim" yanıtını verdi.
AVCI: "GALATASARAY İÇİN DÜŞÜNÜLMEK ONURDUR"
Teknik Direktörümüz Abdulah Avcı ise başkanımız Göksel Gümüşdağ`ın gerekli açıklamaları yaptığını söylerken, Galatasaray için düşünülmenin kendisi için onur olduğunu kaydetti.
"Galatasaray için düşünülmek benim gibi genç bir teknik direktör için onur verici" ifadesini kullanan Avcı, ligde Galatasaray`la yapacakları maçla ilgili yöneltilen bir soruya ise, "Bundan önceki maçlarımızda ne yaptıysak, yine onu yapmaya çalışacağız. Önümüzde önemli maçlarımız var ve tüm konsantrasyonumuzu oraya vereceğiz" yanıtını verdi. Avcı ayrıca, adının Galatasaray için geçmesinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor`un büyük emeği bulunduğunu aktarırken, kulübünün hayatındaki önemli çıkış noktalarından biri olduğunu sözlerine ekledi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz