Grekoromen'de Türkiye 2.'si olduk.

Grekoromen Güreş Birinci Ligi'nde son derece çekişmeli geçen bir final sonrasında Ankara ASKİ Spor'a pozitif puanlamada 14-13 yenilerek Türkiye 2.'si oldu...

Konya'da yapılan Grekoromen Güreş Birinci Ligi finalinde geçen yılın şampiyonu Ankara ASKİ Spor ile karşılaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, 7 sıkletten, 4'ünü kazanmasına rağmen, pozitif puanlamada rakibine 14-13 yenilerek Türkiye 2.'si oldu.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan, 55 kiloda Avrupa Şampiyonu Rus Bekhaan Mankiev, ASKİ Sporlu Fatih Üçüncü'yü, 66 kiloda Avrupa Şampiyonu Dünya üçüncüsü Vachadze Ambakov, Atakan Yüksel'i, 74 kiloda Şeref Tüfenk, Ramazan Şahin'i, 96 kiloda da Cenk İldem, Avrupa ve Dünya şampiyonu Nazmi Avluca'yı sayıyla mağlup etti. ASKİ Spor'dan da 60 kiloda Mahmut Görez, Soner Sucu'ya, 84 kiloda Akif Canbaş, Ahmet Yıldırım'a, sayıyla üstünlük sağlayınca, 120 kilodaki son müsabakaya İstanbul Büyükşehir Belediyesi galibiyetlerde 4-2, pozitif puanlamada ise 13-9 üstün girdi. Ankara ASKİ Spor'un şampiyonluğa ulaşabilmesi sadece 120 kilo müsabakasında, tuşla galibiyet almasını zorunlu duruma getirdi.
Bu sıklette her iki takımdan da (A) Milli Takım'ın yetenekli sporcuları mindere çıkarken, Ankara ASKİ Sporlu Rıza Kayaalp, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Yekta Yılmaz Gül'ü ilk devrenin tamamlanmasına 10 saniye kala tuşlamayı başardı ve takımına şampiyonluğu getirdi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz