Greko-Romen'de Türkiye Şampiyonuyuz.

Antalya'da yapılan Büyük Erkekler Greko-Romen ferdi Türkiye Şampiyonası'nda kulübümüz sporcuları büyük bir başarı gösterip, 7 siklette de şampiyon olarak bir ilke imza attı. 7 altın, 1 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 13 madalya ile 70 puan toplayan Güreş takımımız Greko-Romen stilde Şampiyon oldu.

 Türkiye Güreş Federasyonunca Kepez Erdal Öner Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonada Greko-Romen Güreş takımımız 70 puanla Türkiye Şampiyonu oldu. Aski 38 puanla 2., Akhisar Belediyesi ise 31 puanla takım halinde 3. oldu.

Müsabakalarda büyük başarı göstererek 7 siklette de Türkiye Şampiyonu olan sporcularımız şöyle: 55 kiloda Fatih Üçüncü, 60 Kiloda Mustafa Sağlam, 66 Kiloda Abdussamet Günal, 74 kiloda Şeref Tüfenk,  84 kiloda Kansu İldem, 96 kiloda Cenk İldem ve 120 kiloda ise Atilla Güzel Türkiye Şampiyonu oldu.

120 kiloda yarışan Ali Nail Aslan Türkiye 2.,si, 96 kiloda Fatih Başköy, 84 kiloda Ahmet Yıldırım,  74 kiloda Refik Ayvazoğlu, 66 kiloda ise Atakan Yüksel ile Soner Sucu Türkiye 3.'sü olarak takım şampiyonluğuna katkı sağlayan sporcularımız oldular.Şampiyonada dereceye girecek sporcularımız, Türkiye'yi dünya şampiyonasında temsil etmeye hakkı kazandı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz