Greko-Romen`de Türkiye 2.`si Olduk...

Ankara Atatürk Spor Salonu`nda yapılan Greko-Romen ve Serbest Stil yarı final ve final müsabakaları yapılırken, turuncu-lacivertli ekibimiz Greko`da Türkiye 2.`si, Serbest`te ise Türkiye 3.`sü oldu.

Birinci Grekoromen Güreş Ligi`nin yarı final karşılaşmasında Konya Şekerspor`u 13-11 ve 16-12`lik skorlarla eleyen takımımız finale yükselerek Ankara Askispor`un rakibi oldu. Finalde ise 7 müsabakadan 6`sını kaybederek rakibine pozitif puanlamada 18-4 mağlup olan Greko-Romen takımımı ASKİ`nin ardından Türkiye 2.`si oldu.
Grekoromen stil üçüncülük-dördüncülük maçında Rize Çaykur Spor`u 27-0 gibi farklı bir skorla yenen Konya Şekerspor da 3.`lüğe ulaştı.
Birinci Serbest Güreş Ligi`nin yarı finalinde Amasya Şeker`e 14-11 ve 16-9 yenilen takımımız final sansını kaybetti ve 3.`lük 4.`lük maçı oynamaya hak kazandı. Serbest stilde yapılan üçüncülük-dördüncülük karşılaşmasında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adalet Güreş İhtisas`ı 15-12 yenmeyi başardı ve Türkiye 3.`sü oldu. Serbest Stil`in final karşılaşması büyük bir mücadeleye sahne olurken, Ankara ASKİ Spor karşısında 7 sıkletten 4`ünde galibiyete ulaşan Amasya Şekerspor, pozitif puanlamada da rakibine 12-11 üstünlük kurdu ve şampiyonluğa ulaştı.
Güreş Federasyonu tarafından, ligde şampiyonluğa ulaşan takımlara 40`ar bin TL, ikinci olan takımlara 30`ar bin TL, 3. olan takımlara 20`şer bin TL, 4. olan takımlara ise 15`er bin TL ödül verildi. Ayrıca serbest stilde Batuhan Demirci, grekoromende ise Selçuk Çebi en centilmen sporcular seçilerek, federasyon tarafından 2 bin 500`er TL ile ödüllendirildiler.
Finallerden sonra dereceye giren takımlara ve sporculara kupa ve madalyaları, GSGM Vekili Yunus Akgül ve diğer yetkililer tarafından verildi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz