Gençlerimiz Türkiye Şampiyonu

Antalya'da yapılan Genç Erkekler Greko-Romen Türkiye Güreş Şampiyonası'nda 3 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 8 madalya alarak 67 puan toplayan takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.

 Antalya'da Dilek Sabancı Spor Salonu'nda yapılan 2012 Yılı Genç Erkekler Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası'nda takım halinde  Türkiye Şampiyonu olduk.

Mersin ve Sinop İllerinde yapılan grup müsabakalarında ilk on sırada tamamlayan sporcuların katıldığı Türkiye Şampiyonasına 30 İlden 160 Sporcu katıldı. Sporcularımızda 55 kiloda Emrullah Beşkardeşler, 66 kiloda Abdullah Demirli ve 120 kiloda mindere çıkan Ali Nail Aslan Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu. 50 kiloda Metin Turgut, 60 kiloda Hulusi Kaplan ve 96 kiloda mindere çıkan sporcularımızdan Fatih Başköy Türkiye 2.'si olarak gümüş madalya kazanırken,  60 kiloda İbrahim Çeliker ve 66 kiloda mindere çıkan sporcumuz Semih Günal da Türkiye 3.'sü olarak bronz madalya kazanan sporcularımız oldular. Takım halinde 67 puanla Türkiye Şampiyonu olan ekibimizi 61 puanla MTA ve 34 Puanla Kasımpaşa izledi. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz