Gençlerimiz Türkiye Şampiyonu

Kayseri`de yapılan Gençler Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası`nda 3 altın, 4 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 9 madalya alarak 68 puan toplayan ekibimiz takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Kayseri Atatürk Spor Salonu`nda düzenlenen Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası`nda 68 puanla Belediyesporumuz Şampiyon olurken, 46 puanla Kayseri Pansu ikinci ve 28 puanla Ankara MTA üçüncü oldu.
35 ilden yaklaşık 300 sporcunun katıldığı şampiyonada sporcularımızdan Ferhat Tekin ve Emrah Kuş altın, Mevlüt Arık, Abdüssamet Günal, İbrahim Keser ve Sinan Demir Gümüş, Selim Demir ve Muhammet Sadık Keskin ise Bronz madalya kazanan isimler oldu. Şampiyona sonucunda ayrıca, Kulübümüz güreşçilerinden Mevlüt Arık en centilmen , Ankara MTA Spor Kulübü sporcusu Ahmet Taşyıldız da en teknik sporcu seçildi.
Bu arada İstanbul`da yapılan Yıldızlar Greko-Romen İl Birinciliği müsabakalarında 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya alan ekibimiz de 1. oldu. İl Birinciliği`nde Metehan Başar ve Emrullah Kaya Altın, Ali Can Demir, Samet Ok ve Kürşat Kiraz Gümüş, Hasan Aşkar ve Fuat Koç ise bronz madalya kazanan sporcularımız oldular.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz