Gençlerimiz Minderin Tozunu Attı?

Sivas`ta yapılan Greko-Romen Ferdi Türkiye Şampiyonası ve Tokat`ta yapılan Türkiye Gençler Serbest Güreş Şampiyonası`nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak toplamda 6 altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 14 madalya kazandı.

Sivas 4 Eylül Spor Salonu`nda 27 il ve 55 kulüpten yaklaşık 350 güreşçinin katılımıyla düzenlenen Türkiye Genç Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası`nda sporcularımız 3 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazanarak takım halinde birinci oldu. Sporcularımızdan, Harun Bozoğlu, Mevlüt Arık ve Emrah Kuş Türkiye Şampiyonu, Ferhat Tekin, Selim Demir ve M.Sadık Keskin Türkiye 2.`si, Abdüssamet Günal, Serdar Eren, Kansu İldem ve İbrahim Keser ise Türkiye 3.`sü olmayı başardı.
Tokat`ta Hüseyin Akbaş Spor Salonu`nda 34 ilden 410 sporcunun katıldığı Gençler Serbest Güreş Şampiyonası`nda ise 3 altın ve 1 gümüş olmak üzere toplam 4 madalya çıkaran ekibimiz takım halinde de 1. olmayı başardı. Sporcularımızdan İbrahim Yorulmaz, Muhammet Demir ve Ertuğrul Barutçu Türkiye Şampiyonu, Hakan Şen ise Türkiye 2.`si oldu.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz