Gençlerimiz Avrupa Şampiyon Kulüpler 2.'si..

Antalya'da devam eden 4. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası'nın ikinci gününde tatamiye çıkan Genç Bayan ve Erkek takımlarımız 1 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya ile takım halinde 2. olmayı başardı. Şampiyonanın ilk gününde ise Büyük Bayan takımımız Şampiyon olmayı başarmıştı.

 Antalya Belek'te devam eden 4. Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda Genç Bayan ve Erkek Taekwondo takımlarımız önemli bir başarıya imza atarak her iki kategoride de Avrupa 2.'si olmayı başardı. Anakara Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Avrupa Şampiyon Kulüpler 2.'si olan Genç Bayan takımımızda 55 kiloda mücadele eden İlayda Yılmaz, 63 kiloda Aleyna Yılmaz ve +68 kiloda tatamiye çıkan sporcumuz Yasemin Nur Yılmaz Avrupa 2.'si olarak gümüş madalya kazanırken, 68 kiloda yarışan diğer sporcumuz Elif Zengin ise Avrupa 3'sü olarak bronz madalya kazandı. Şampiyonada takım halinde 3.'lüğü ise Azerbaycan temsilcisi elde etti.

 

Genç Erkekler Kategorisi'nde ise Azerbaycan temsilcisinin ardından Avrupa Şampiyon Kulüpler 2.'si olan Taekwondo takımımızda, 78 kiloda mücadele eden Emre Gül Avrupa Şampiyonu olarak altın, 59 kiloda yarışan Nesim Küskü ise Avrupa 2.'si olarak gümüş madalya kazandı. Şampiyonada takım sıralamasında 3. sırayı Ankara Büyükşehir ile Ukrayna temsilcisi paylaştı.

 

Öte yandan şampiyonanın ilk gününde Büyük Bayan takımımız şampiyonluğa ulaşırken, Ankara İlbank Gençlik ve Spor Kulübü 2., Hırvatistan temsilcisi TK Marjan ise 3. olmuştu. Bayan takımımızda yer alan sporcularımızdan Nur Tatar 67 kiloda, İrem Yaman 62 kiloda, Rukiye Yıldırım ise 49 kiloda başarılı bir performans ortaya koyarak Şampiyonluğa uzandı ve altın madalyanın sahibi oldu. +73 kiloda tatamiye çıkan sporcumuz Sude Bulut ise 2. olarak gümüş madalya kazandı. Büyük Erkek Taekwondo takımımız dereceye giremezken, sporcularımızdan Mert Erdoğan 54, Berkcan Süngü 80, İlker Tanrınıan ise 74 kiloda 3. Olarak bronz madalya kazandı.

 

Şampiyona Yıldızlar Kategorisi'nde yapılacak müsabakalarla son bulacak.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz