Gencay Menge Türkiye Kupası Şampiyonu

Masa Tenisi Ziraat Sigorta Türkiye Kupası Ferdi maçlarında Kulübümüz sporcularından Gencay Menge başarılı performansını şampiyon olarak altın madalya ile süslerken, diğer sporcumuz Batuhan Ulucak ise üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda 100 erkek 69 bayan olmak üzere toplam 169 sporcunun katılımıyla yapılan 2016-2017 Sezonu Ziraat Sigorta Türkiye Kupası ferdi maçlarıyla sona erdi.

Tek Erkeklerde yarışan sporcumuz Gençay Menge finale gelinceye kadar Oğuzhan Öner'i 3-1, Tugay Yılmaz'ı 3-0, Zihni Batuhan Şahin'i ve Özgün Öztürk'ü aynı sonuçla 4-1 mağlup etti. Başarılı sporcumuz finalde ise Talha Yiğenleri 4-1 yenerek Türkiye Kupası Şampiyonu oldu ve birincilik kürsüsüne çıktı.

Tek Erkeklerde yarışan diğer sporcumuz Batuhan Ulucak ise, ilk 16'da Mehmet Bilge'yi 3-0, ilk 8'de Hasan Doğan'ı 4-2 yenerek adını ilk dörde yazdırdı. Final maçında Talha Yiğinler'e 4-3 yenilerek, 3.lük 4.cülük maçını Özgün Öztürk ile oynayan sporcumuz Batuhan Ulucak maçı 4-1 kazanarak Türkiye Kupası üçüncüsü oldu.

Masa Tenisi Erkek takımımız ise Ziraat Sigorta Türkiye Kupasını 9'uncu, Bayan takımımız ise 7'inci olarak bitirdi.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından ilk kez sporculara Başarı Ödülleri verildi. Dereceye girenler arasında 3.ve 4.olan sporculara 1.000 TL, ikinciliği elde eden sporculara 2.000 TL, Türkiye Şampiyonu olan sporculara ise 4.000 TL para ödülü ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Dereceye giren sporculara kupa, madalya ve başarı ödüllerini Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, Başkan vekili Fatih Karaca, Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Ziraat Sigorta Genel Müdürü Emin Çubukçu, Ziraat Sigorta Pazarlama Direktörü Kürşat Koz, TMTF Yönetim Kurulu üyeleri Savaş Ertufan, Ahmet Başol Haraç, Süleyman Gündüz, Tahsin Ergül ve Murat Yılmazer takdim ettiler.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz