Genç Karatecilerimiz Avrupa'nın zirvesinde.

Konya'da yapılan Ümit, Genç ve 21 Yaşaltı Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde zirvede yer alan Milli Takım'da bulunan sporcularımızdan Uğur Aktaş, Burak Uygur, Ali ve Selim Sofuoğlu ile Enes Sefa Avrupa Şampiyonu oldu.

 Genç karateciler Konya'da tarihi bir başarıya imza attı. Bu yıl 40. kez düzenlenen Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaşaltı Şampiyonası'nda Türkiye toplam 11 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya alarak genel sıralamada zirveye çıktı.

Erkek Kumite dalında Milli forma altında 76 kiloda eden sporcularımızdan Uğur Aktaş,  finalde Danimarkalı rakibini, 68 kiloda mücadele eden Burak Uygur ise finalde Bosnalı rakibini mağlup ederek Gençler Avrupa Şampiyonu oldu.

GENÇ KATACILARIMIZ ZİRVEDE

Sporcularımız Ali ve Selim  Sofuoğlu ile Enes Sefa'dan oluşan Genç Kata takımı büyük bir başarıya imza atarak takım şampiyonluğuna ulaştı. Turnuvanın en güçlü ekiplerinden İspanya'yı yarı finalde 4-1 yenerek finale çıkan sporcularımızdan oluşan erkek kata takımı, finalde de Rusya'yı aynı sonuçla mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Ferdi kata dalında ise sporcumuz Ali Sofuoğlu finalde Rus rakibine 3-2 yenilerek Gençler Avrupa 2.'si oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz