Geleceğin Olimpiyat Yüzücüleri ''Suya Adını Yaz''dılar

Kulübümüz ve Spor Aş İşbirliğiyle yapılan “Suya Adını Yaz” Yüzme Teşvik yarışları geleceğin olimpiyat yüzücülerini belirlemek ve onları ülke sporuna kazandırmak hedefiyle 17 kulüpten 416 yarışmacıyla, Cebeci Spor Kompleksi'nde yapıldı.

 Cebeci Spor Kompleksi'nde yapılan 'Suya Adını Yaz' Yüzme Teşvik Yarışları'nda 17 takımdan 155'i kulübümüz sporcusu olmak üzere toplam 453 sporcu katılım gösterdi.

Suya Adını Yaz Geleceğin Olimpiyat Yüzücüsü olabilirsin sloganıyla Spor Aş ile birlikte yola çıktığımız proje meyvelerini vermeye başladı 2007, 2008 ve 2009 doğumlu sporcular 50 metre Serbest, Sırtüstü, Kurbağalama ve Kelebek stillerinde mücadele etti. İstanbul'da Spor AŞ Bünyesindeki havuzlarda ve diğer kulüplerde temel eğitim alan sporcular arasında yapılan elemeler sonucunda yetenekli ve gelişime açık olan 416 sporcu kulübümüz Cebeci Spor Kompleksi'nde bir araya gelerek en iyi olabilmek ve kürsüye çıkabilmek için mücadele ettiği Organizasyonun açılış konuşmasını yapan kulüp Başkanımız Bahattin Ulusan, böyle önemli bir organizasyonun bir parçası olmaktan onur duyduğunu söyledi.  Başkanımız Bahattin Ulusan 'Bünyesinde barındırdığı aktif 22 branşla ülke sporuna hizmet veren Belediyespor ailesi olarak gençlerimize, geleceğimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Spor AŞ ile birlikte yürüttüğümüz 'Suya Adına Yaz' projesi çerçevesinde yaptığımız elemeler neticesinde bugün aramıza yetenekli sporcularımız katıldı. Bundan sonra başarılı olan sporcularımız daha profesyonel eğitimle Olimpiyat yolculuğuna başlayacak inşallah. Burada emeği olan herkese teşekkür ediyorum.' diye konuştu.

 Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ise, 'Bugün burada Yüzme konusunda yetenekli olan gençlerimizi bir araya getirdik. Her insan bir yetenektir. Önemli olan bu yeteneği dışarı çıkarabilmektir. İnşallah bu yetenekli kardeşlerimiz bugünden itibaren ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek hale gelecektir. Biz gençlerimizin gelişimi için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz' diye konuştu.

Daha sonra yarışlarda dereceye giren sporculara madalyalarını kulüp Başkanımız Bahattin Ulusan ve Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar'ın yanı sıra diğer katılımcılar verdi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz