“Geleceğimiz Sporla Büyüsün” Spor Şöleni yapıldı.

Kulübümüz önderliğinde, Sultangazi Kaymakamlığı, Sultangazi Belediyesi, Sultangazi Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa 2 yıldır yürüttüğümüz “GELECEĞİMİZ SPORLA BÜYÜSÜN “ projesi spor şöleni kulübümüz Cebeci Spor Kompleksi'nde geniş katılımla yapıldı.

 Kulüp Başkanımız Bahattin Ulusan, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Fevzü Dülger, Sultangazi Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Sultangazi Sağlık Müdürü ve İlçe Gençlik Spor Müdürü Murat Özaydın'ın katılımıyla düzenlenen organizasyonda Halk oyunları, karate, taekwondo, judo ve güreş branşlarında eğitim alan öğrencilerimizin yapmış olduğu gösteriler büyük ilgi gördü.

Bu zamana kadar yürütülen işbirliğinde proje kapsamında ilçedeki 33 okulda açılan güreş, taekwondo, judo, atletizim, okçuluk, masa tenisi, basketbol, voleybol, ve karate olmak üzere 9 branşta şimdiye kadar  5 bin öğrenciye eğitimler verildi.

Okullara spor salonları kazandırmak ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla başlatılan 'Geleceğimiz Sporla Büyüsün' Projesi kapsamında geride bırakılan 2 yılda hedeflenen rakamın üzerine çıkılarak 5600 çocuğumuz sporla tanıştırılmış ve Proje kapsamında spora ilk adımını atan 3122 çocuğumuz ise düzenli olarak bu sporu yapmaya devam etmektedir.

9 Branşta yürütülen faaliyetlerde 1108 çocuğumuzun İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübümüzden  lisansı çıkarılmıştır. Hedefimiz proje kapsamında kulübümüz bünyesinde lisanslı spor yapan sporcu sayısını 3000'in üzerine çıkarmaktır. Ayrıca projede lisansı çıkarılan öğrencilerimiz katıldıkları müsabakalarda kazandıkları başarılar ile şimdiden ses getirmeye başlamış olup, 2016 Mayıs ayı itibarı ile toplam 108 öğrencimiz ulusal ve uluslar arası müsabakalarda madalya alarak doğru yolda olduğumuzu göstermiş ve gelecek adına bizi daha da umutlandırmıştır.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz