Geleceğimiz Sporla Büyüsün Bahar Şöleni yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesspor, Sultangazi Kaymakamlığı, Sultangazi Belediyesi, Sultangazi İlçe Milli Eğitim ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği Geleceğimiz Sporla Büyüsün Bahar Şöleni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cebeci Spor Kompleksinde gerçekleştirildi.

Okullara spor salonları kazandırmak ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla başlatılan 'Geleceğimiz Sporla Büyüsün' projesi kapsamında Bahar Şöleni düzenlendi. Cebeci Spor Kompleksi'nde düzenlenen programa Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, İBB Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Haydar Karsuvaran, İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir , öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un ev sahipliğinde Geleceğimiz Sporla Büyüsün Bahar Şöleni açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı ' Türkiye'nin en büyük spor kulübü olma özelliğinden olsa gerek,  her geçen gün sorumluğumuz biraz daha artmakta. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'ndan allah razı olsun. 12 yıl önce hayal edilemeyen şeyleri bugün gerçekleştiriyoruz. ' dedi.

Başkan Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi İlçesinde gerçekleştirdikleri Proje ile örnek bir çalışmaya imza attıklarını söyleyerek, gerçekleştirdikleri çalışmanın sadece Türk sporuna başarılı sporcu yetiştirmek olmadığını belirterek, ‘Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bonzai, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan korumak için sportif olduğu gibi sosyal bir projeyi gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Projeyle beraber 2322 öğrencimiz sporla meşgul oluyor.' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı'nın açılış konuşmasında sonra, günün anlam ve önemi ilgili görüşlerini belirten Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, ilçede yer alan çocuk ve gençlerimiz kendilerine ‘Nerede spor yapacağız' diye sorular yöneltirken, bugün şölenini yaptıkları proje sayesinde vatandaşlarımızın İstanbul Büyükşehir Belediyespor Spor tesislerinde hizmet aldıklarının önemine değinerek, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi ilçesinde yer alan ve projeye katkı sağlayan kurum temsilcilerine teşekkür plaketi ve şilt sunumunun ardından, Halk oyunları gösteri ile başlayan etkinlik, proje uygulama süresince eğitim alan Judo, Güreş, Karate ve Taekwondo branşlarında öğrencilerin gösterisi Geleceğimiz Sporla Büyüsün Bahar Şölenine katılanlardan büyük alkış topladı.

Sultangazi Kaymakamlığı, Sultangazi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü işbirliğinde yürütülen proje kapsamında ilçedeki okullarda spor salonları oluşturuldu. İlk etapta 12 okulda açılan salonlarda çeşitli branşlarda binlerce öğrenciye sportif eğitimler verildi. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz