Filede kuralar çekildi.

Voleybol'da Erkek ve Bayan Birinci Ligleri 2012-2013 sezonu fikstür kurası Ankara'da çekildi. Sezonun ilk maçında Ankara deplasmanında Ziraat Bankası'na konuk olacağız.

 Ankara'da gerçekleştirilen fikstür çekimine, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, kulübümüzü temsilen menajerimiz Levent Özvarnalı ile ligde mücadele edecek diğer takımların temsilcileri katıldı.

 Fikstür çekimi öncesi konuşan, TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık, yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek, ''Umarım, voleybolumuza yaraşır, dostluk, kardeşlik ve sevgi içinde bir sezon geçiririz. Önümüzdeki sezon, hepimiz için başarılarla dolu bir sezon olsun'' dedi.

Erkekler ve bayanlarda 1. Lig'de 2012-2013 sezonunda 12 takım mücadele edecek. Erkekler Voleybol 1. Lig'de ilk maçlar 13 Ekim'de yapılacak, normal sezon  ise 17 Mart'ta oynanacak müsabakaların ardından tamamlanacak. Bayanlar Voleybol 1. Ligi'nde ilk maçlar 20 Ekim'de oynanacak, normal sezonun son müsabakaları ise 31 Mart'ta yapılacak.

Normal sezonun ardından erkekler ve bayanlarda son iki sırayı alan takımlar küme düşerken, ilk 8 sırayı alan takımlar ise play-off müsabakalarına katılma hakkı elde edecek.

Liglerde ilk hafta mücadeleleri şöyle:

Erkekler 1. Lig

Ziraat Bankası-İstanbul BBSK

4 Eylül Belediye-Yenişehir Belediye

Torul Gençlerbirliği-Arkas Spor

Fenerbahçe Grundig-Çankaya Bld. ANKA

TED Kolejliler-Galatasaray

Halkbank-M. Milli Piyango

Erkekler Birinci Ligi 13/14 Ekim 2012 tarihlerinde start alacak, 22/23 Aralık'ta ilk devre sona erecek. İkinci devre 05/06-16/17 Mart 2013 tarihlerinde oynanacak.

Final turnuvası Mart-Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Erkeklerde Gençler Turnuvası 1. Bölüm maçları 24-29 Aralık tarihlerinde İstanbul-Ankara, 2. Bölüm maçları 04-10 Şubat tarihlerinde Ankara- İstanbul'da yapılacak.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz