Filede Gençlerimiz Türkiye Şampiyonu

Deplasmanlı Gençler Ligi'nde Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen Erkek Voleybol takımımız rakibini 3-1 mağlup ederek 11'de 11 yapıp üst üste 3. Türkiye Şampiyonluğu'na ulaştı.

Burhan Felek ve TVF 50. Yıl Voleybol Salonlarında yapılan müsabakalar sonucunda 2011-2012 sezonu Erkekler Deplasmanlı Gençler Ligi müsabakaları sona erdi. Genç Erkek Voleybol Takımımız oynadığı tüm müsabakaları kazanarak şampiyon oldu. İkinci sırayı Fenerbahçe, üçüncülüğü de Arkas Spor elde etti. İki namağlup ekip olan İstanbul Büyükşehir Belediye ile Fenerbahçe arasında oynanan Gençler Ligi Turnuvası'nın final maçında, turuncu-lacivertli ekibimiz rakibini 16-25, 25-21, 25-23 ve 25-20 biten setler sonunda 3-1 mağlup ederek üst üste 3. şampiyonluğunu kazandı. Böylece ilk yılını Arkas'ın kazandığı Gençler Ligi'nde son üç yılı kazanan Erkek Voleybol takımımız önemli bir başarıya imza attı.

İstanbul Büyükşehir Belediye ile Fenerbahçe arasında oynanan son karşılaşmanın ardından yapılan ödül töreninde birinci olan takımımıza kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık verirken, ikinci Fenerbahçe şiltini Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekşi'nin elinden aldı. Üçüncü Arkas'ın şiltini de Voleybol Vakfı Başkanı Tanju Özenç takdim etti.

Takımların kazandıkları puanların yüzde 10´u, A Takımlarının kazandıkları puanlara eklenecek.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz