Filede fikstür çekimi yapıldı!

Arama Birinci, İkinci ve Üçüncü Voleybol Liglerinde 2009-2010 sezonunun kura çekimi Ankara`da yapıldı. Geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan Erkek Voleybol takımımız sezonun ilk maçını sahasında Kastamonu Bozkurt Belediyesi ile yapacak.

Ankara Plaza Otel`de gerçekleştirilen kura çekimine, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Asbaşkan Mehmet Akif Üstündağ ile birçok kulüp yöneticisi katıldı. Fikstüre göre 2009-2010 sezonunda Erkeklerde ilk devre müsabakaları 10 Ekim-20 Aralık, 2. Devre maçları da 9 Ocak, 21 Mart tarihleri arasında oynanacak.
Başkan Karabıyık, kura çekiminde yaptığı konuşmada, voleybol camiasına yakışır bir sezon olması dileklerini ileterek, ``Ciddi sakatlıkların yaşanmadığı, nezih bir branş olan voleybola yakışır mücadelelerin yapıldığı bir sezon olmasını diliyorum`` dedi.
Karabıyık, bazı kulüplerin, TVF Spor Lisesi`nin takımı için altyapılarından oyuncu alınmasına kulüplerin itiraz etmeleriyle ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:
``Bu konuda bir tahkim süreci var. Yapılan düzenlemelerle ilgili bazı yalnış anlaşılmalardan kaynaklanan endişeler var. Bugün tahkim kuruluna itiraz dilekçesi veren 3 kulüple görüşme yaptık. Kendilerine talimatlarla ilgili açıklamalar yaptık. Bize hak verdiler. İkna olduklarını düşünüyorum. Zaten tahkim kurulu yapılan itirazın usul açısından yersiz olduğuna karar verdi ve dosyayı bize iade etti."
Kura çekimine göre bayanlar ve erkekler 1. liglerinde ilk hafta eşleşmeleri şöyle:
Bayanlar 1. Ligi
Karşıyaka DYO-Beylikdüzüspor
Nilüfer Belediyesi-Yeşilyurt
Beşiktaş-Ereğli Belediye
Eczacıbaşı Zentiva-Ankaragücü
İller Bankası-Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom
Galatasaray-Fenerbahçe Acıbadem
Erkekler 1. Ligi
Galatasaray-Fenerbahçe
SGK-Belediye Plevne
Diltaş Konya Eğitim-Halk Bankası
Büyükşehir Belediyesi-Kastamonu Bozkurt Belediye
ARKAS Spor-Ziraat Bankası
Maliye Milli Piyango-Beşiktaş
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz