Filede Belediye dolu dizgin: 3-0

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, MEF Okulları'nı set vermeden mağlup etti. Ligde 6'da 6 yapan turuncu-lacivertli ekibimiz liderliğini sürdürdü.

Burhan Felek Voleybol Salonu'nda oynanan Aroma Erkekler 1. Lig mücadelesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, MEF Okulları'nı 3-0 mağlup etti. Karşılaşmada ilk teknik molaya 8-5 MEF Okulları önde girerken ikinci teknik mola ise Belediyesporumuzun 15-16 üstünlüğüyle geçildi. 19-19'a kadar başa baş giden sette turuncu-lacivertli ekibimiz maça ağırlığını koydu ve seti 25-20 kazandı.
İkinci sette ilk teknik molaya 4-8 önde giren Belediyesporumuz oldu. Teknik mola dönüşü 6-0'lık bir seri yakalayan turuncu-lacivertliler Todor ve Mikko ile sayılar kazandı. Büyükşehir Belediyesporumuzun farkı açması ile oyunda tempo düştü. İkinci teknik molaya kadar MEF Okulları yavaş yavaş farkı eritse de 2 sayı farkla teknik molayı önde geçen Belediyesporumuz seti ilk setteki skorla 25-20 kazandı.
Üçüncü sete iyi başlayan ve maçtan kopmak istemeyen MEF Okulları 4-2 öne geçti ilk teknik molayı da 8-5 ile önde tamamladı. Teknik mola dönüşünde Belediyesporumuz 4-0'lık seri yakaladı. (8-9) İkinci teknik mola 16-14 ekibimizin üstünlüğü ile geçilirken, MEF basit hatalar yaptığı sette tutunamadı ve turuncu-lacivertli ekibimiz seti 25-18 maçı da 3-0 kazanan taraf oldu. Ligde 6'da 6 yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz liderliğini sürdürdü. Genç Erkekler Ligi'nde de MEF Okulları ile karşılaşan Belediyesporumuz mücadeleden 3-0 galip ayrılarak zirvedeki yerini korudu.
 

MEF OKULLARI-İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

SALON: Burhan Felek
HAKEMLER: Temel Öneri-Yılmaz Duman
MEF OKULLARI: Turgay, Cüneyt, Ali, Jekic, Gökhan, Abdalla, Akif (L), Fırat 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Erhan, Ulaş, Olli Kunnari, Muhammed, Todor, Mikko Oivanen, Barış (L) 
SETLER: 20-25, 20-25, 18-25
SÜRE: 72 dakika (24-25-23) 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz