Feyyaz Yazıcı Dünya 3.'sü.

Fas'ta yapılan Gençler Dünya Şampiyonası'nda milli forma altında mücadele veren sporcularımızdan Feyyaz Yazıcı madalya maçında İtalyan rakibini mağlup ederek Dünya 3.'sü olup bronz madalyaya uzandı.

 

Fas'ın Agadır kentinde gerçekleşen 'Gençler Dünya Judo Şampiyonası' müsabakaları sona ererken sporcularımızdan Feyyaz Yazıcı Dünya 3.'sü olmayı başardı. Başarılı bir performans sergileyerek rakiplerini tek tek geçen Feyyaz, yarı finaldeki Kore'li rakibi Young-Hun Kim'e mağlup olunca üçüncülük maçı oynamaya hak kazandı. Bu maçta da zorlu mücadelenin ardından İtalyan rakibi Luca Artizio'yu saf dışı bırakan Feyyaz, Dünya Şampiyonasını bronz madalya alarak tamamladı.      

Diğer sporcularımız Büşra Katipoğlu (63 kg) grup müsabakalarında üstün bir performans ortaya koyarak sırasıyla Libya'lı, Kanada'lı, Hırvat ve Çin'li rakiplerini yendi ve grup finaline kadar yükseldi.  Ancak yarı final maçında Altın madalya kazanan Japon sporcu Miku Tashiro'ya, üçüncülük maçında da Avusturya'lı Kathrin Unterwurzacher'e yenilen Büşra Dünya Şampiyonasını beşinci sırada tamamladı. Batuhan Efemgil (81 kg) de tıpkı Büşra gibi grup müsabakalarında çok iyi bir performans ortaya koyarak sırasıyla İrlanda'lı, Avusturya'lı ve Polonya'lı rakiplerine yenmesine rağmen Altın Madalya kazanan Gürcü sporcu Avtandil Tchrıkıshvili'ye yenilince repesaj maçlarına kaldı. Repesaj maçların da ilk maçında güzel bir maç çıkartarak Azerbaycan'lı rakibini saf dışı bırakan Batuhan, üçüncülük maçında Macar rakibi Krisztian Toth'a şanssız bir şekilde yenilince şampiyonayı beşinci sırada tamamladı. Nazlıcan Özerler de madalya maçını kaybederek Dünya 5.si olan bir diğer sporcumuz oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz