Feyyaz Avrupa'da tarih yazıyor...

Milli Judocumuz Feyyaz Yazıcı EJU Junior Ranking Listesi'nde rakiplerine açık ara fark atarak Avrupa'nın "1 numarası" oldu.

 

Kulübümüz sporcusu Feyyaz Yazıcı judoda ilkleri başarmaya devam ediyor.  Gençler Dünya ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda 100 kiloda madalya elde eden ilk Türk judocu unvanının sahibi olan Yazıcı Dünya arenasında da 100 kiloda Avrupa kıtasından madalya kazanan tek sporcu oldu.
Başarıya doymayan milli judocumuz şimdi de EJU Junior Ranking Listesi'nde ( Avrupa Judo Birliği Sıralamasında) 1. sıraya yükselerek, Avrupa ve Dünya arenasında söz sahibi Rusya, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda, Ukrayna, İngiltere, İsrail, Yunanistan gibi dev ülkelerin sporcularını geri bıraktı.
18 yaşındaki genç judocumuz uluslar arası alanda (Avrupa ve Dünya kupa/şampiyona) aldığı dereceler sonucunda 178 puan toplayarak en yakın Rus rakibine 76 puan fark attı. Avrupa ve Dünya judo camiası tarafından beğeniyle takip edilen ve Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin tarafından Rusya Tver Turnuvası'nda özel ödüle layık görülen Yazıcı bu başarı sonrası dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.
Hedefinin 2012 Londra Olimpiyatları'nda en genç olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyleyen Yazıcı, ' Türk judosunda ilkleri gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bu gururunun tarifi yok. Türk judosunun başarısını her geçen gün daha da yükselteceğiz. Bu başarıyı tüm Türk halkına armağan ediyorum. 2012 Londra Olimpiyat Şampiyon olmak için çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum. Olimpiyat şampiyonu olarak Türk judosunu dünyaya yeniden hatırlatacağım. Olimpiyat yolunda spora ve sporcuya yaptığı yatırımlardan dolayı kendi adıma İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş ‘a ve kulübüme teşekkür ediyorum' dedi.
Judonun altın çocuğu Feyyaz Yazıcı 100 kilo da aynı yıl içerisinde 4 kategoride Ümitler, Gençler, 23 Yaş altı ve Büyüklerde Türkiye şampiyonu olarak bir ilke daha imza atmıştı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz