Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir: 3-0.

Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi play off ilk maçında Fenerbahçe'ye konuk olan turuncu-lacivertli ekibimiz rakibine direnemedi ve maçı 3-0 kaybederek avantaj yitirdi.

 Burhan Felek Spor Salonu'nda oynanan ve karşılıklı servis hatalarıyla başlayan maçta hücumda sıkıntı yaşayan Fenerbahçe karşısında ilk teknik molaya önde girdik. 5-8. Rakip hatalara dayalı sayı serileriyle devam eden maçta Leonel Marshall ve Ivan Miljkovic ile dengeyi bulan ev sahibi takım, 19-13'e kadar rakibini baskı altında tutmayı başardı. Baş hakem İlhami Şenyurt'un tartışmalı kararlarıyla damga vurduğu setin son bölümlerinde oyunu bırakmayan Fenerbahçe, bu bölümü 25-21 kazandı.

İkinci sete ev sahibi takım, 4-0'lık serisi sonrası kübalı yıldızı Marshall'ın etkili oyunuyla ilk arayı 8-4 önde geçti. İkinci teknik molaya 16-8 geride giren takımımız seti de 25-15 kaybederek 2-0 geri düştü.

Maçın genelinde olduğu gibi üçüncü sete de hızlı başlayan Fenerbahçe, ilk teknik molayı 8-5 geçtikten sonra rakibinin ortadan yaptığı hücumları durduramayınca skor 11'de eşitlendi. 17-17'ye kadar karşılıklı sayılarla geçilen amansız mücadele sonrasında gerek servis karşılamada, gerekse hücumda basit hatalar yapan ekibimiz, yeniden geriye düştü 20-17. Maçın sonlarında yakaladığı avantajı bırakmayan ev sahibi Fenerbahçe, seti 25-22, maçı da 3-0 kazanarak seride 1-0 öne geçti.

FENERBAHÇE - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR: 3-0

Salon: Burhan Felek

Hakemler: İlhami Şenyurt, Temel Oneri

Fenerbahçe: Marshall, Kemal, Miljkovic, Coscovic, Emre, Arslan, Serkan(L), Burak, Ersin

İBB: Erhan, Ulaş, Kunnari, Hakan Fertelli, Oivanen, Aleksiev, Barış(L), Mustafa, Muhammet, Hakan Akışık, Yankı, Murat

Setler: 25-21, 25-15, 25-22

Süre: 72 dakika (26-22-24)

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz