Fatih Çakıroğlu Avrupa 2.'si..

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Serbest Güreş Milli Takımı'nda 120 kiloda forma giyen sporcumuz Fatih Çakıroğlu gümüş madalya kazandı.

 

rahat şekilde kazanırken, rakiplerine puan dahi vermedi.
İlk turda İtalyan Petta Miano'yu 2-0 (6-0/3-0), ikinci turda Bulgar Kumchev'i 2-0 (1-0/2-0) ve yarı finalde de Ukraynalı Ivan Ischenko'yu 2-0 (1-0/2-0) mağlup eden Çakıroğlu, akşam seansında iki kez dünya şampiyonluğu bulunan Rus Bilyal Makhov ile altın madalya müsabakasına çıktı.
Güçlü rakibi karşısında başa baş bir müsabaka çıkaran Fatih Çakıroğlu, ilk periyodun son saniyelerinde tırpanla rakibini indirerek minder dışına attı, ardından da bastırarak 3 puan aldı. Çakıroğlu bu periyotu 3-0 kazandı. İkinci periyotta her iki sporcu da oyun yapamazken, son saniyede Rus güreşçi Fatih Çakıroğlu'nu iterek minder dışına çıkardı ve puan aldı. Bu puana Türk Milli Takımı antrenörlerinin itirazı haksız bulununca, Rus sporcu bir puan daha aldı ve periyotu 2-0 alarak, müsabakada dengeyi sağladı. Son periyotta da oldukça yorulan Rus güreşçi karşısında Fatih Çakıroğlu oyun arayan taraf oldu. Fakat istediği puanı bir türlü alamazken, son saniyelerde yine rakibine bir puan verdi ve periyotu 1-0 müsabakayı da 2-1 kaybetti. Bu sonuçla Avrupa 2.'si olan sporcumuz gümüş madalyanın sahibi oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz