Erman ve Rıdvan Premier League Şampiyonu..

Karatenin Şampiyonlar Ligi Karate 1 Premier League'de sezonun üçüncü ayağı olan Hollanda Open'da sporcularımızdan Ermam Eltemur ve Rıdvan Kaptan 1. olarak altın, Aykut Usda 2. olarak gümüş, Uğur Aktaş ise 3. olarak bronz madalya kazandı.

 Rotterdam'daki Tosportcentrum Spor Salonu'nda düzenlenen ve 59 ülkeden 778 sporcunun katıldığı organizasyonda Milli takım adına mücadele eden sporcularımızdan Erman Eltemur 75 kilo grup finalinde geçen yıl Premier League'nin İstanbul ayağında şampiyon olan Gürcü Henri Vekua'i 2-0 mağlup ederek yarı finale çıktı. Ocak ayında Paris Open'da yenildiği Amerikalı Thomas Scott ile tekrar karşılaşan temsilcimiz, rakibine rövanşı vermedi ve 5-3'lük galibiyetle adını finale yazdırdı. Finalde 21 yaş altı Dünya şampiyonu, Avrupa üçüncüsü Macar Gabor Harspataki ile altın madalya için mücadele eden Erman Eltemur, normal süresi 0-0 biten maçta hakem kararıyla galip gelerek kürsünün zirvesine çıktı.

+84 kiloda mücadele eden üç Türk sporcu, Enes Erkan, Rıdvan Kaptan ve Gökhan Gündüz kürsüye ambargo koydu. Tüm turlarda rakiplerine üstünlük kuran sporcumuz Rıdvan Kaptan yarı finale kadar sorunsuz ilerlemeyi başarırken yarı finalde bir diğer türk sporcu Gökhan Gündüz ile karşılaştı. İki milli sporcunun karşılaşmasında kazanan taraf 2-1'lik skorla Rıdvan Kaptan oldu. Adını finale yazdıran Kaptan, bir önceki turda Avrupa üçüncüsü Alman Jonathan Horne'i 2-0 mağlup eden Avrupa ve Dünya şampiyonu milli sporcumuz Enes Erkan ile karşılaştı. Çekişmeli geçen Türk finalinde kazanan taraf,sporcumuz 3-2 ile Rıdvan Kaptan olurken, Enes Erkan'da gümüş mdalyanın sahibi oldu.

84 kiloda ise iki Türk sporcu kürsüye çıkmayı başardı. Geçtiğimiz yıl Premier League'in İstanbul ayağında şampiyon olan Aykut Usda, Rotterdam'daki organizasyonda finale kadar ilerlemeyi başardı. Finalde ev sahibi ülkeden Timothy Petersen ile karşılaşan milli sporcumuz, rakibine 3-0 mağlup olarak ikincilik kürsüsüne çıktı.

Aynı kiloda bir diğer sporcumuz Uğur Aktaş ise ilk turda Aykut Usda'nın finaldeki rakibi Timothy Petersen'e yenilmesine rağmen, Hollandalı'nın finale çıkmasıyla repesaj mücadelesi yapmaya hak kazandı. Burada büyük bir mücadele veren Aktaş, üst üste çıktığı üç karşılaşmadan da galip ayrılarak repesaj finaline kaldı. Finalde Dünya üçüncüsü, Avrupa ikincisi Alman Noah Bitsch ile karşılaşan genç sporcumuz , rakibine puan şansı tanımayarak 3-0'lık skorla bronz madalyayı boynuna astı.

Sporcularımızın dereceleri şöyle:

75 kg da Erman Eltemur 1.
+84 kg da Rıdvan kaptan 1.
84 kg da aykut usda 2.
84 kg da Uğur Aktaş 3.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz