Erkek Kumite Milli Takmımız Dünya İkincisi

24. Dünya Karate Şampiyonası'nda mücadele eden Erkek Kumite Milli Takımımız, finalde İran karşısında 3-2 kaybetti ve Dünya ikincisi olarak şampiyonayı noktaladı.

 

Wizink Center'ın ev sahipliği yaptığı şampiyonada 1998, 2008 ve 2012'den sonra dördüncü kez finale kalan Erkek Kumite Milli Takımı, zirve mücadelesinde son dünya şampiyonu İran ile karşılaştı. 

 
Alparslan Yamanoğlu, Burak Uygur, Rıdvan Kaptan, Erman Eltemur ve Uğur Aktaş beşiyle tatamiye çıkan Ay-yıldızlı ekip, 2-0 öne geçtiği seriyi 3-2 kaybetti. Alparslan Yamanoğlu'nun 2-0, Burak Uygur'un da 1-0'lık galibiyetleriyle seride bir anda 2-0 öne geçen Milliler, şampiyonluk için ihtiyacı olan galibiyeti bir türlü bulamadı. Rıdvan Kaptan'ın 2-0, Erman Eltemur'un da 4-0'lık yenilgileri sonrası kader adamı olarak tatamide yer alan Uğur Aktaş, Sajad Ganjzadeh karşısında aradığı puanları alamayınca 3-0 kaybetti. 
 

22 yaş ortalamasıyla mücadele eden Milliler, beş maçlık seri sonunda 3-2 mağlup olarak şampiyonayı Dünya ikinciliği ile noktaladı. 


Dünya Karate Şampiyonası'nda Gizem Sofuoğlu, Dilara Eltemur ve Rabia Küsmüş'ten oluşan Kadın Kata Milli Takımımız da, bronz madalya kazandı.


Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran'dan oluşan Erkek Kata Milli Takımımız ise, salonun yoğun alkışını alan performanslarına karşın hakemlere takılarak dünya beşincisi oldu. 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz